دکترفاطمه سمامی » خدمات زیبایی و جوانسازی زنان » مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن
۵ دقیقه
مهم ترین نکاتی که بعد از تنگ کردن واژن باید رعایت شود؟

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

آنچه می خوانید...

آیا با مهم ترین مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن آشنایی دارید؟ اگر قصد انجام این کار را دارید ولی با مهم ترین مسئله بعد از عمل یعنی نکات مهم مراقبتی آشنایی ندارید حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. توجه داشته باشید که دوره بهبودی بعد از عمل در هر شخصی بسته به نوع عمل می تواند کاملا متفاوت باشد ولی در حالت کلی بین 2 الی 4 هفته می باشد.  

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

بعد از تنگ کردن واژن چه نکاتی باید رعایت شود؟

برای اینکه از عمل انجام شده بهترین نتیجه را دریافت کنید لازم است تا حتما یکسری نکاتی که پزشکتان توصیه می کند را به درستی و با دقت بالایی رعایت کنید. از جمله مهم ترین آن ها عبارتند از:

✅ همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن بسته به نوع روش جراحی می تواند کاملا متفاوت باشد به عنوان مثال اگر تنگ کردن واژن با لیزر را انجام داده باشید بعد از عمل مراقبت خاصی لازم نیست ولی حتما توجه داشته باشید که در طی دوره نقاهت خود به هیچ عنوان نباید رابطه جنسی داشته باشید.

✅ توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید ضربه ای به محل جراحی شده وارد شود.

✅ برای شستشو حتما از جلو به عقب این کار را انجام دهید.

✅ پزشکتان بعد از عمل معمولا داروهایی را برای بهبودی هر چه سریع تر تجویز می کند که یکی از آن ها آنتی بیوتیک است که حتما باید به موقع مصرف شوند.

✅ اگر سرفه می کنید حتما اقدامات درمانی مناسب را برای آن انجام دهید و بعد از درمان برای تنگ کردن واژن تصمیم گیری کنید چرا که سرفه کردن می تواند به محل جراحی فشار وارد کند.

✅ توجه داشته باشید که شستشوی محل جراحی شده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است از همه مهم تر حتما بعد از این کار خیلی آرام و آهسته آن را خشک کنید تا از این طریق بتوان از بروز هر گونه بیماری عفونی پیشگیری کرد.

✅ داشتن تورم و التهاب بعد از عمل کاملا طبیعی می باشد از همین رو برای کاهش آن می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید از همه مهم تر توجه داشته باشید که پوشیدن لباس های گشاد و آزاد باعث شده تا هیچ گونه فشاری به محل جراحی شده وارد نشود.

✅ به هیچ عنوان برای شستشو محل جراحی شده از صابون استفاده نکنید و برای شستشو از آب ولرم استفاده کنید.

دوره بهبودی بعد از تنگ کردن واژن

در خصوص مدت زمان بهبودی بعد از تنگ کردن واژن باید اشاره کنیم که معمولا بین 4 الی 6 هفته می باشد ولی این یک زمان بسته به نوع روش جراحی کاملا متفاوت می باشد، از همه مهم تر اگر این جراحی به صورت ترکیبی یعنی همراه با لابیاپلاستی و سایر روش ها انجام داده شود به طبع دوره بهبودی نیز طولانی تر خواهد بود.

نقاهت و بهبودی بعد از تنگ کردن واژن

توجه داشته باشید که در این زمان حتما تحت نظر یک متخصص زنان خوب در تهران باشید تا از این طریق روند بهبودی به طور کامل بررسی شود از همه اگر هر گونه مشکل یا عفونی داشتید پزشکتان هر چه سریع تر اقدامات درمانی مناسب را برای آن درمان آن انجام دهد.

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که بعد از انجام این روش ممکن است از هورمون درمانی برای شما استفاده شود تا از این طریق بتوان نتیجه بهتری را نیز دریافت کرد البته علاوه بر انجام این کار فیزیوتراپی نیز به منظور تقویت عصلات کف لگن و کاهش درد ممکن است برای شما تجویز شود.

سوالات متداول

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن صحبت کردیم توجه داشته باشید که رعایت تمامی موارد گفته شده باعث می شود تا روند بهبودی با سرعت بیشتری پیش برود. در صورت داشتن هر سوال دیگری می توانید در بخش انتهایی مقاله ان را مطرح نمایید.

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRFA_IR