دکترفاطمه سمامی » خدمات زیبایی و جوانسازی زنان » همه چیز در مورد جراحی لابیاپلاستی!
۱۸ دقیقه
لابیاپلاستی

همه چیز در مورد جراحی لابیاپلاستی!

آنچه می خوانید...

جراحی لابیاپلاستی یکی از انواع جراحی های زیبایی دستگاه تناسلی در خانم ها محسوب می شود که با استفاده از آن هر گونه ناهماهنگی در ناحیه تناسلی بهبود می یابد.  لابیاپلاستی این امکان را برای جراح فراهم می کند که لبه های داخلی و  بیرونی واژن را  با یکدیگر هماهنگ و متقارن کرد. گاهی  به دلایلی مختلفی چون زایمان های مکرر،  افزایش سن و…  لبه های واژن به سمت بیرون تمایل پیدا می کنند و سبب بروز مشکلاتی می گردد که با استفاده از عمل لابیاپلاستی می توان آن را درمان کرد. اما به این نکته توجه داشته باشید که این جراحی می بایست حتما توسط بهترین متخصص زنان انجام شود تا نتایج مطلوبی از جراحی حاصل شود.

پادکست فوق صحبت های دکتر فاطمه سمامی در مورد جراحی لابیاپلاستی می باشد.

صدا

جراحی لابیاپلاستی چیست؟

دستگاه تناسلی بانوان تشکیل شده از دو بخش داخلی و خارجی می باشد که جراحی لابیاپلاستی در قسمت خارجی دستگاه تناسلی انجام می شود. لابیاماژور(محل روشی مو) و لابیامینور (قسمت گوشتی داخلی) در ناحیه تناسلی خارجی می باشند.
فرم لابیاها در هر فرد کاملا با یکدیگر متفاوت است. در بعضی از افراد ممکن است اندازه لابیاها بزرگ، دارای چین و چروک و همچنین تیره باشد که وجود چنین شرایطی می تواند منجر به بروز مشکلاتی در فرد شود. عمل لابیاپلاستی به رفع تمامی موارد گفته شده کمک می کند علاوه بر آن در جوانسازی واژن نیز بسیار موثر است. با توجه به این که لابیاپلاستی در زیباسازی دستگاه تناسلی تاثیر گذار است خاصیت درمانی نیز دارد. برای اینکه مطلع شوید که آیا شما به جراحی لابیاپلاستی نیازمند هستید یا نه حتما در آزمون زیر شرکت کنید.

/5

جراحی لابیاپلاستی

آیا شما نیازمند انجام جراحی لابیاپلاستی هستید؟

1 / 5

آیا ادرار شما در زمان خارج شدن منحرف می شود؟

2 / 5

آیا با پوشیدن لباس های تنگ احساس درد یا سوزش دارید؟

3 / 5

آیا در ناحیه واژن دچار خارش یا عفونت هستید؟

4 / 5

در زمان دوچرخه سواری یا ورزش احساس درد یا سوزش دارید؟

5 / 5

آیا واژن شما بوی بدی می دهد؟

امتیاز شما

0%

انواع روش های عمل لابیاپلاستی

برای انجام عمل لابیاپلاستی از تکنیک های گوناگونی استفاده می شود که بعد از معاینه دقیق پزشک و تشخیص مشکل یعنی میزان ضخامت لابیاها، افتادگی و بزرگی هود، میزان چین و چروک های اطراف کلیتوریس نوع تکنیک جراحی مشخص می شود. علاوه بر آن انجام جراحی لابیاپلاستی با لیزر نیز امکان پذیر است ولی نوع جراحی لابیاپلاستی طبق دستور پزشک می باشد. در بعضی از مواقع در لابیاپلاستی با لیزر نتیجه مطلوبی حاصل نمی شود به همین منظور جراحی مناسب ترین روش درمانی محسوب می شود. از انواع تکنیک های جراحی می توان به روش های Trim و Wedge اشاره کرد. در ادامه این بخش بیشتر در خصوص نوع جراحی صحبت خواهیم کرد.

تکنیک Trim

این تکنیک جراحی به این شکل انجام می شود که ابتدا جراح از طریق لیزر یا چاقوی جراحی از طول، برش عمومی را برروی لابیا ایجاد می کند و بعد بافت های اضافه برداشته می شود به منظور جلوگیری از خونریزی و قطع جریان خون جراح گیره ای را در قسمت برش خورده قرار می دهد و در نهایت آن را بخیه می زند. تکنیک Trim در بانوانی که لابیاهای نامتقارن دارند یا آن هایی که قصد روشن کردن اطراف لابیا را دارند مناسب است.

روشTtim در لابیاپلاستی
تکنیک wedge در لابیاپلاستی

تکنیک Wedge

در این روش جراحی ابتدا جراح برشی به حالت V در لبه های مینور ایجاد می کند تا به این وسیله بافت اضافه را جدا کند. نکته ای که در خصوص تکنیک wedge وجود دارد این است که زمان بیشتری برای جراحی لازم است و در مقابل نتیجه خوبی را نیز برای بیمار به همراه دارد علاوه بر آن اسکار ناشی از جراحی نیز بسیار کم است همچنین باعث شده تا تشخیص محل جراحی کمی سخت شود.

چه خانم هایی کاندید خوبی برای لابیاپلاستی هستند؟

عوامل بسیار متعددی وجود دارد که می توان گفت آیا فرد کاندید مناسبی برای جراحی لابیاپلاستی محسوب می شود یا خیر. از جمله کاندیدای مناسب برای لابیاپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد.
• بیشتر زنانی که ظاهر ناحیه تناسلی آن ها سبب از بین رفتن اعتماد به نفس در آن ها و در نتیجه اختلال در روابط زناشویی آن ها شده است.
• بانوانی که در هنگام تمرینات ورزشی با مشکل مواجه می شوند
• افرادی که در هنگام پوشیدن لباس های تنگ دچار مشکل می شوند.
• افرادی که دچار کاهش وزن شدید شده اند.
• خانم هایی که تجربه بارداری و زایمان طبیعی داشته اند.
• خانم هایی که به دوران یائسگی نزدیک شده اند.
متاسفانه گاهی برخی از بانوانی که برای عمل زیبایی ناحیه تناسلی به متخصص زنان مراجعه می کنند، هیچ گونه ایرادی در این ناحیه ندارند و تنها با هدف داشتن واژنی زیبا تر اقدام به جراحی می کنند که می توان گفت این افراد کاندید خوبی برای عمل لابیاپلاستی نیستند.

دلایل انجام جراحی زیبایی واژن (لابیاپلاستی)

از جمله دلایل جراحی زیبایی واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد.
– ظاهری زیباتر برای ناحیه تناسلی
– احساس درد در زمان مقاربت جنسی
– عدم تقارن لابیاها
– کم بودن تحریک کلیتوریس
– احساس ناراحتی در زمان انجام ورزش از جمله دو چرخه سواری
– احساس ناراحتی در زمان پوشیدن لباس های تنگ
– تمام این موارد می تواند از جمله دلایل شایع برای اقدام به جراحی زیبایی واژن باشد.

فرم درخواست مشاوره با دکتر فاطمه سمامی

نام
نام خانوداگی
ایمیل
پیام شما
فرم با موفقیت ارسال شد!
هنگام ارسال فرم خطایی رخ داده است. لطفاً همه فیلدهای فرم را دوباره تأیید کنید.

مراقبت‌های بعد از لابیاپلاستی

در حین جراحی زیبایی زنان، لابیامینور ها را که بخش مهم ناحیه تناسلی زنان هستند، مورد جراحی قرار می گیرند. این ناحیه بسیار حساس است و اگر نزد بهترین جراح زیبایی، لابیاپلاستی انجام نشود و یا به مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی توجهی نشود، نتیجه جراحی رضایت بخش نخواهد بود.
مراقبت های زیر توسط دکتر فاطمه سمامی به بیمارانی که جراحی لابیاپلاستی انجام داده اند توصیه می شود که رعایت آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است این مراقبت ها عبارتند از:
– بعد از انجام جراحی لابیاپلاستی به روش بی حسی موضعی و یا در شرایط خاص، تحت بیهوشی انجام می شود. در صورتی که با بیهوشی انجام شود، چند ساعت بعد از جراحی نیاز است تا مایعات مصرف شود تا دارو از طریق مایعات از بدن خارج شود.
– بعد از جراحی لابیاپلاستی با بیهوشی، نیاز است تا با یک نفر همراه به منزل بروید. به دلیل استفاده از دارو های بیهوشی، فرد هوشیاری خود را تا حدودی از دست می دهد.
– به مدت 3 روز بعد از جراحی لابیاپلاستی، احساس درد در ناحیه تناسلی وجود دارد. برای کاهش و کنترل درد جراح زیبایی زنان، داروی مسکن را تجویز می کند.
– برخی از بیماران به دلیل حساس بودن این ناحیه تصور می کنند که بعد از لابیاپلاستی درد زیادی را باید متحمل شوند. این باور اشتباه است ولی در صورت داشتن دردهای غیر طبیعی حتما به جراح زیبایی زنان مراجعه نمایید.
– بعد از لابیاپلاستی به منظور کاهش تورم ناحیه تناسلی، توصیه می شود تا از کمپرس سرد استفاده شود. در صورت رعایت این نکته، تورم غیر قابل کنترل نمی شود و دیگر نیازی به درمان های تکمیلی و یا استفاده از دارو های خاص نیست.
– استفاده از کمپرس سرد باید چند روز ادامه پیدا کند تا تورم به طور کامل بر طرف شود. اما در ساعات و روز های اولیه بعد از جراحی باید مرتبا بر روی ناحیه جراحی شده کمپرس قرار داده شود.

فیلم رضایت مندی بیماران از جراحی لابیاپلاستی توسط دکتر فاطمه سمامی

– به مدت دو روز بعد از جراحی لابیاپلاستی از حمام رفتن باید خودداری کرد و بعد از این مدت باید استحمام در مدت کوتاه و بدون دست زدن و یا ضربه زدن به ناحیه تناسلی انجام شود.
– استفاده از وان ممنوع است. زیرا بخیه ها به طور کامل بهبود پیدا نکرده و جذب نشده است همچنین ممکن است منجر به بروز عفونت شود.
– به منظور پیشگیری از بروز عفونت در محل زخم و برش ها، جراح زیبایی زنان پماد های مخصوص تجویز می کند. که باید به طور مرتب زخم ها را ضد عفونی نمایید. اگر زخم های این ناحیه عفونت کند، علائمی مانند دردهای شدید را فرد خواهد داشت.
– محل بخیه ها را می توان به طور مرتب شستشو داد. برای شستن محل جراحی می توان از آب و صابون استفاده کرد. آب باید با فشار خیلی کم استفاده شود. بعد از شستشو از پماد و کرم های ترمیمی تجویز شده باید استفاده کرد. به منظور خشک کردن ناحیه از حوله ای تمیز و خشک بدون کشیدن بر روی زخم ها می توان استفاده کرد.
– بعد از این جراحی انجام فعالیت و ورزش های سنگین نیز ممنوع است. این ممنوعیت ها با توجه به شرایط فرد تا شش ماه ادامه دارد. با این حال برخی از فعالیت های فیزیکی و ورزشی سبک بعد از مشورت با جراح زیبایی زنان، را می توان انجام داد.
– خوردن خوراکی ها و سبزیجات حاوی فیبر به بهبود بسیار کمک می کند. زیرا این مواد غذایی از بروز یبوست و ایجاد فشار در زمان دفع می کاهد، چرا که داشتن یبوست منجر به ایجاد فشار در محل زخم می شود.
– برای پیشگیری از ابتلا به عفونت، توصیه می شود تا به مدت دو ماه از داشتن رابطه جنسی خودداری شود.
– به منظور بهبود زخم ها مولتی ویتامین باید استفاده شود.

انجام چه جراحی هایی با لابیاپلاستی امکان پذیر است؟

اگر قصد انجام جراحی لابیاپلاستی را دارید می توانید در صورت نداشتن بیماری خاصی آن را همزمان با سایر جراحی ها انجام دهید جراحی هایی که با لابیاپلاستی امکان پذیر است عبارتند از:

تزریق چربی همزمان با لابیاپلاستی

تزریق چربی به واژن در لابیاهای بزرگ انجام می شود ولی قبل از انجام آن بیمار به هیچ عنوان نباید مبتلا به بیماری یا عفونت در ناحیه واژن باشد. هدف از تزریق چربی به واژن رفع چین و چروک های دستگاه تناسلی می باشد. انجام لابیاپلاستی و تزریق چربی در یک جلسه قابل انجام است. در این روش زیبا سازی از چربی های شکم یا پهلوی خود بیمار استفاده می شود.

لابیاپلاستی همزمان با سفید کردن واژن

در بعضی از مواقع زمانی که دستگاه تناسلی خانم ها تیره باشد می توانند همزمان با جراحی لابیاپلاستی سفید کردن واژن را نیز انجام دهند. به منظور انجام جراحی سفید کردن از روش هایی مثل کربوکسی تراپی استفاده می شود که تیرگی ناحیه تناسلی را کاملا از بین برده و منجر به روشن سازی این ناحیه می شود.

تنگ کردن واژن همزمان یا لابیاپلاستی

زمانی که لبه های واژن علاوه بر افتادگی دچار گشادی نیز باشند در کنار جراحی لابیاپلاستی پرینورافی (تنگ کردن واژن) نیز انجام می شود، هدف از جراحی همزمان این دو جراحی با یک دیگر در ابتدا رفع افتادگی لابیاها و بعد درمان گشادی واژن می باشد. تنگ کردن واژن در چندین روش قابل انجام است 1- تنگ کردن واژن با نخ 2- تنگ کردن واژن با لیزر 3- تنگ کردن واژن از طریق تمرینات کگل

نکته: انجام جراحی لابیاپلاستی بعد از زایمان سزارین به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود چرا که هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی زیبایی دستگاه تناسلی می باشد و درصورت انجام امکان انعقاد پذیری خون و همچنین آمبولی بسیار بالا می باشد.

روش های جلوگیری از سوزش بعد از لابیاپلاستی

امکان سوزش بعد از جراحی لابیاپلاستی وجود دارد به همین منظور می توان از طریق بعضی از اقدامات از بروز چنین مشکلی پیشگیری کرد برخی از این اقدامات به شرح زیر می باشد.

رژیم غذایی

پیروری از یک رژیم غذایی سالم

سیگار

عدم مصرف سیگار

فست فود

عدم مصرف غذاهای شور یا فست فود

کافئین

پرهیز از مصرف مواد غذایی حاوی کافئین

آیا انجام جراحی لابیاپلاستی منجر به کاهش میل جنسی می شود؟

یکی از سوالات بسیار شایع خانم ها در زمان جراحی لابیاپلاستی این است که آیا انجام این جراحی منجر به کاهش میل جنسی می شود؟ در جواب این سوال باید گفت که خیر.
یکی از اندام های اصلی تحریک جنسی که شامل اعصاب حسی فراوان می باشد کلیتوریس نام دارد. آن دسته از بانوانی که به دلیل داشتن چین و چروک و پوست های اضافه در حین نزریکی تحریک پذیری کمی دارند از طریق جراحی لابیاپلاستی پوست های اضافه به طور کامل برداشته می شود در نتیجه کلیتوریس مشخص شده و به طبع تحریک پذیری نیز بیشتر می شود.
زمانی که لابیاها بزرگ باشند در نتیجه دخول نیز کمی سخت انجام می شود، که با انجام لابیاپلاستی و کوچک شدن لابیاها دخول راحتر می باشد علاوه بر آن این جراحی منجر به افزایش اعتماد به نفس افراد می شود.

آیا انجام جراحی لابیاپلاستی در دختران باکره امکان پذیر است؟

بله – جراحی لابیاپلاستی در دختران باکره نیز امکان پذیر است و به دلیل اینکه پرده بکارت درون دستگاه تناسلی قرار گرفته است و این جراحی نیز برروی لابیاها انجام می شود و هیچ نوع ارتباطی با پرده بکارت ندارد.
جراحی لابیاپلاستی قابل انجام برای تمامی خانم ها می باشد ولی آن هایی که مبتلا به بیماری تیروئید، فشار خون بالا هستند امکان انجام جراحی برای آن ها تا بهبودی کامل وجود ندارد.

تماس با دکتر سمامی

عوارض ناشی از جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی جزء آن دسته از روش های جراحی محسوب می شود که هیچ نوع عارضه ای را برای فرد به همراه ندارد ولی در مواقعی ممکن است این نوع جراحی نیز همانند سایر جراحی ها از عوارض های گوناگونی برخوردار باشد. از جمله خطرات و عوارض ناشی از جراحی لابیاپلاستی به شرح زیر می باشد.
• درد
• ایجاد تورم
• خونریزی
• بروز عفونت
• لختگی خون در واژن
• ایجاد زخم در بافت و …

ویژگی های یک دکتر لابیاپلاستی خوب

جراحی لابیاپلاستی می بایست حتما توسط بهترین متخصص زنان انجام شود علاوه بر آن با آناتومی دستگاه تناسلی بانوان به خوبی آشنا باشد تا بدین وسیله نتیجه مطلوبی از جراحی حاصل شود. از جمله ویژگی های یک جراح خوب لابیاپلاستی به شرح زیر می باشد:

• معاینه دقیق بیمار و آگاهی از سلامتی وی
• آشنایی با جدیدترین روش های جراحی لابیاپلاستی
• صداقت داشتن با مراجعین خود
• از داشن و علم کافی در این خصوص برخوردار باشد.
• نسبت به بیماران خود مسئولیت پذیر باشد.

• محیط مطب او آرام و دلنشین باشد.
• با بیماران خود ارتباط خوبی داشته باشد.
• حق ویزیت منصفانه ای را از بیماران خود دریافت کند.
• مراجعه کننده های قبلی پزشک از او رضایت کافی داشته باشند.

راه های پیداکردن یک جراح خوب لابیاپلاستی

داشتن لابیاهای بزرگ در خانم ها می تواند مشکلات بسیار زیادی از جمله کاهش اعتماد به نفس در رابطه جنسی را به همراه داشته باشد به همین منظور درمان حتما می بایست توسط بهترین متخصص زنان انجام شود چرا که یک جراح باتجربه نسبت به آناتومی خانم ها آگاهی کامل دارد از همین رو جراحی نتیجه مطلوبی را به همراه خواهد داشت. حالا شاید این سوال را بپرسید که چگونه می توان بهترین جراح لابیاپلاستی را انتخاب کرد که برخی از آن ها به شرح زیر می باشد.

شبکه های اجتماعی

در دنیای امروز شبکه های اجتماعی در میان مردم طرفداران بسیار زیادی دارد. پس با توجه به این موضوع شما با مراجعه به صفحه اجتماعی پزشک انتخابی خود می توانید اطلاعات کافی در مورد نوع عملکرد پزشک و همچنین با خواندن نظرات بیماران از رضایت مراجعه کننده ها مطلع شوید.

پرس جو از دوستان

قبل از اینکه اینترنت یا شبکه های اجتماعی به این اندازه گسترش یابد افراد برای کسب اطلاعات کافی در مورد پزشک خود از دوستان، آشنایان و افرادی که قبلا نزد پزشک جراحی انجام داده اند کمک می گرفتند.

مراجعه حضوری

بعد از انتخاب پزشک مورد نظر خود می توانید با مراجعه حضوری به مطب و پرس و جو از مراجعه کننده ها و بیماران از میزان رضایتشان از پزشک، نوع عملکرد وی، برخورد او با بیماران و موارد مشابه با این موضوع اطلاعات کافی را کسب کنید.

جستجو در وب

یکی از روش های رایج اطلاع رسانی جستجو در اینترنت می باشد، از همین رو شما می توانید نام پزشک خود را در اینترنت جستجو کنید و اگر پزشک خاصی مد نظر شما نیست می توانید بهترین متخصص زنان را سرچ کنید تا بتوانید لیستی از بهترین پزشکان را تهیه کنید.

خلاصه مطلب

در آخر می توانیم به عنوان خلاصه ای از مطالب بیان کنیم،  جراحی لابیاپلاستی  امروزه در بین بانوان بسیار شایع است و افراد زیادی خواهان انجام این جراحی شده اند، اما به دلیل  اهمیت بالای این جراحی لازم است تا حتما جراحی لابیاپلاستی توسط پزشک متخصص انجام شود پس برای افزایش رضایت بعد از عمل جراحی بهتر است اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. دکتر فاطمه سمامی یکی از بهترین جراح زیبایی زنان نیز می تواند خانم هایی که می خواهند این جراحی را انجام دهند راهنمایی نماید.

سوالات متداول شما در مورد جراحی لابیاپلاستی

دکتر فاطمه سمامی

راه های برقراری ارتباط با دکتر فاطمه سمامی

مطب نارمک: خیابان ثانی اول خیابان سمنگان ، پلاک ۱۲۰
۰۲۱-۷۷۸۳۹۴۶۳

مطب اندرزگو: فرمانیه، بلوار اندرزگو ،قیطریه، خیابان سلیمانی غربی (حکمت) نبش چهاراه اسدی، خیابان کریمی پلاک ۱۵۳ طبقه۲ واحد۵
02122683818

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IRFA_IR