سکس تراپی چیست؟

se

تمام زوج‌ها در مراحل خاصی از زندگی فرصت یا انرژی لازم را برای آمیزش و نزدیکی منظم ندارند. اگر این دوری از یکدیگر به عادت تبدیل شود، بهتر است زندگی جنسی را از نو شروع کرد و برای پایه‌ریزی یک رابطه صحیح از سکس تراپیست کمک گرفت.

تمایل به داشتن رابطه جنسی بهتر با همسر خواسته‌ای طبیعی است که گاهی دلایل مشخصی مانع از برقراری یک نزدیکی لذت‌بخش می‌شود. نیازی نیست در صورت بروز مشکل احساس شرمساری و خجالت کنید، کافی است برای بهبود روابط زناشویی و غلبه بر اختلال‌های جنسی پیش آمده از کمک متخصص بهره بگیرید.

مزیت سکس تراپی


سکس تراپی یا آمیزش درمانی بسیار سودمند و تاثیرگذار است و 93 درصد از زوج‌هایی که از این درمان تخصصی بهره گرفته‌اند بهبود قابل توجهی را در روابط زناشویی خود تجربه کرده‌اند. اگر رابطه جنسی را متوقف کرده‌اید، این برنامه درمانی به شما کمک می‌کند تا دوباره آن را از سربگیرید. اگر مشکلات جنسی مانع از تشکیل خانواده می‌شود، سکس تراپی به مسائل جسمی و روانی می‌پردازد و کمک می‌کند تا بر این مشکلات غلبه کنید.

مزیت شاخص سکس تراپی این است که هیچ مشکل و وضعیتی باعث شگفتی و تعجب سکس تراپیست نمی‌شود، متخصص به خوبی می‌داند که مشکلات جنسی تاچه حد می‌تواند پیچیده باشد و در میان گذاشتن آنها با شریک زندگی تا چه اندازه دشوار است.  برای طرح سوالات در زمینه سکس درمانی و یا رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره‌های 02122683919- 02122683818 تماس حاصل نمایید.

سکس تراپی چیست؟


images

سکس درمانی به شما کمک می‌کند تا مشکلات پیش آمده در زندگی عشقی خود را برطرف کنید و روابط زناشویی خود را بهبود دهید. سکس تراپیست به هزاران فرد مانند شما مشاوره داده است و می‌تواند به شما کمک کند تا مشکلات موجود را مدیریت کنید و راهی برای از میان بردن آنها بیابید.

جلسات سکس تراپی


پس از وقت گرفتن و مراجعه به کلینیک، سکس تراپیست به دقت به توضیحات شما گوش می‌کند و برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر سوالاتی را مطرح می‌کند تا بتواند بهترین روش درمان را متناسب با نیازهای شما پیشنهاد دهد. شما در جلسه اول می‌توانید زمان دلخواه خود برای برگزاری جلسات را تعیین کنید و از هزینه درمان آگاه شوید.

اگر از روند درمان رضایت داشته باشید، برگزاری منظم جلسات به صورت هفته‌ای یا هر دو هفته یک بار شروع می‌شود. تنها کاری که در این جلسات انجام می‌دهید این است که درباره مشکل خود صحبت می‌کنید، به علاوه تمرین‌هایی به شما پیشنهاد می‌شود تا در خلوت خانه خود با همکاری همسرتان انجام دهید.  بیماران غالباً پس از آن که بر اضطراب اولیه درباره صحبت کردن صادقانه و بی‌پرده پیرامون زندگی جنسی خود غلبه می‌کنند، از پیشرفت به دست آمده و راحتی گفتگو با متخصص شگفت‌زده می‌شوند.

طبقه‌بندی اختلال‌های جنسی


پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد که  اختلال برانگیختگی یا علاقه جنسی مختص بانوان نیست و طبقه‌بندی جنسی ـ خنثی جدیدی برای این اختلال ارائه شده است.

اختلال‌های جنسی بانوان:

 • اختلال برانگیختگی/ علاقه جنسی
 • اختلال ارگاسمی
 • اختلال دخول/ درد جنیتو ـ پلویک (ناحیه تناسلی ـ لگن)

اختلال‌های جنسی آقایان:

 • اختلال میل جنسی بیش‌فعال
 • تاخیر در انزال
 • اختلال نعوظ
 • نعوظ زودرس

ناهنجاری‌ها و انحراف‌های جنسی متعددی از قبیل میل جنسی به رفتارهای غیرطبیعی و بعضاً غیرقابل قبول اجتماعی مانند چشم‌چرانی یا میل جنسی به کودکان وجود دارد که تحت شرایط خاص مشکل‌ساز می‌شود. چنانچه آشفتگی روانی عود کننده بیمار همراه با رفتاری باشد که به آسیب دیدن یا مرگ فرد یا گروهی بیانجامد که رضایت به ارضاء نیاز بیمار نداشته‌ و قربانی شده‌اند، انحراف جنسی را می‌توان اختلال نامید. اما چنانچه فرد دچار انحراف جنسی عملی را با رضایت طرف مقابل بزرگسال انجام دهد، انحراف اختلال ذهنی تلقی نمی‌شود. فتیشیسم، فروتوریسم (دستمالی کردن)، پدوفیلی (میل جنسی به کودکان)، مازوخیسم جنسی، سادیسم جنسی، اختلال ترانسوستیک (مبدل پوشی جنسی)، عریان‌گرایی و چشم‌چرانی مواردی از انحراف جنسی به شمار می‌رود. تخیلات توام با این رفتارها لزوما نگران کننده نیست، مگر آن که فرد حین چنین تصوراتی دچار آشفتگی شود. در واقع اکثر این رفتارها بین همسران راغب به یکدیگر به صورتی سالم و ایمن وجود دارد و صرفاً زمانی مشکل‌ساز می‌شود که از نظر جسمی یا روانی به فرد دیگری آسیب بزند.

آمادگی برای سکس تراپی


می‌توانید از پزشک عمومی بخواهید شما را به یک سکس تراپیست معرفی کند یا از بیمارستان یا درمانگاه نزدیک به محل زندگی خود در این باره سوال کنید. دیگر روش یافتن سکس تراپیست این است که وب‌سایت‌های تخصصی روان‌شناسان، مددکاران اجتماعی بالینی دارای مجوز و روانپزشکان را جستجو کنید. پیش از وقت گرفتن از متخصص سکس درمانی صلاحیت ایشان را بررسی کنید و فهرستی از موارد زیر را تهیه کنید تا نهایت استفاده را از جلسه درمانی ببرید:

 • جزییات مشکل: شامل زمان شروع مشکل، مستمر بودن یا عود کننده بودن آن، متخصصینی که به ایشان مراجعه کرده‌اید، درمان‌هایی که انجام داده‌اید و نتایجی که از آنها گرفته‌اید.
 • اطلاعات شخصی اصلی: شامل سابقه بیماری‌ها، استرس‌ها و اضطراب‌های اصلی یا تغییرات جدید رخ داده در زندگی
 • داروهای مصرفی: شامل داروهای غیرتجویزی، ویتامین‌ها، مکمل‌ها یا داروهای گیاهی و مقدار مصرف آنها
 • سوالاتی که می‌خواهید درباره دغدغه‌های جنسی خود از سکس تراپیست بپرسید.

جلسه سکس تراپی چگونه انجام می‌شود؟


سکس تراپیست به مشکلات شما گوش می‌دهد و بررسی می‌کند که آیا علت بروز مشکل روانی است یا جسمی یا ترکیبی از این دو. صحبت کردن درباره تجارب و ریشه‌یابی مشکلات کمک می‌کند تا درک بهتری از آنها و دلایل بروزشان داشته باشید. متخصص همچنین ورزش‌هایی را برای بهبود رابطه جنسی به شما آموزش می‌دهد تا در خانه با همسرتان تمرین کنید.

تمام جلسه‌های سکس درمانی کاملاً محرمانه و خصوصی است. می‌توانید به تنهایی به نزد متخصص بروید، اما اگر مسئله موجود همسرتان را نیز درگیر می‌کند، بهتر است هر دو با هم در جلسه حضور داشته باشید. هر جلسه معمولاً 30 تا 50 دقیقه طول می‌کشد و جلسات به  صورت هفته‌ای یا در وقفه‌های زمانی طولانی‌تر، مثلاً ماهانه زمان‌بندی می‌شود.

انتخاب سکس تراپیست


متخصصین فعال در زمینه آمیزش درمانی دوره آموزشی خاص یا تحصیلات تکمیلی این تخصص را پشت سر می‌گذارند. انتخاب سکس تراپیست مناسب به شرایط خاص شما و زمینه تخصصی درمانگر بستگی دارد. از آنجایی که مدرک یا گواهی سکس تراپیست هنوز کاملاً استانداردسازی نشده است، حتماً از درمانگران مختلف درباره آموزش تخصصی در زمینه روابط جنسی سوال کنید.

هنگامی که تصمیم به انجام سکس درمانی می‌گیرید، احتمالاً در مراجعه به متخصص هم‌جنس خود راحتی بیشتری خواهید داشت. البته تمامی سکس تراپیست‌ها در زمینه مسائل عاطفی، جسمی و زیست شناختی تاثیرگذار بر روابط جنسی هر دو جنس آموزش می‌بینند. جلسات آمیزش درمانی بسیار آموزنده و مبتنی بر گفتگو است، ورزش‌ها و تمرین‌های بدنی پیشنهادی خارج از زمان جلسات و در خانه انجام می‌شود.

نظر بیماران دکتر سمامی

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است