دکترفاطمه سمامی » پرینورافی
۶ دقیقه
پرینورافی

پرینورافی

آنچه می خوانید...

پرینوپلاستی و یا همان پرینورافی یکی از شایع ترین و متداولترین جراحی زیبایی زنان می باشد که در جهان شناخته شده است.
در این جراحی ورودی کانال واژن تنگ می شود. با این که در این جراحی ورودی تنگ شده ولی کانال واژن تنگ نمی شود. دکتر فاطمه سمامی در ادامه در خصوص پرینوپلاستی و مزایای آن بیشتر توضیح خواهند داد.

پرینورافیپرینوپلاستی

همانطور که گفته شد، با این که ورودی کانال واژن تنگ می شود ولی کانال آن تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت و در صورتی که فردی به سیستوسل (افتادگی مثانه)، رکتوسل (افتادگی رحم)، لکتیسی و یا شلی کف لگن مبتلا باشد، این عمل جراحی تاثیری روی بیماری ها و مشکلات آنها ندارد و به درمان عوارض این بیماری ها کمک نخواهد کرد.
به منظور درمان این بیماری ها، جراح زیبایی زنان بعد از بررسی شرایط بیماری، جراحی مورد نیاز هر یک را نیز پیشنهاد داده و بعد از پذیرش بیمار اقدام به جراحی می نماید.

پرینوپلاستی چه زمانی باید انجام شود؟

در واقع جراح زیبایی زنان در قیطریه، پرینورافی را برای افراد زمانی انجام می دهد که خروجی کانال واژن شان دچار شل شدگی و افتادگی شده باشد و یا این خروجی بیش از حد معمول باز باشد. همچنین فاصله مقعد و واژن در صورتی که کوتاه باشد، نیاز به پرینورافی می باشد.

پرینورافی به چه صورت انجام می شود؟

به دلیل سبک و راحت بودن این عمل، جراح زیبایی زنان در شمال تهران، پرینوپلاستی را با بیحسی موضعی انجام می دهد. همچنین نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و فرد می تواند به صورت سرپایی و در مطب این جراحی را تجربه نماید.

بعد از این عمل چه اتفاقی می افتد؟

نتیجه پرینورافی به این صورت است که خروجی کانال واژن تنگ می شود، سپس شل شدگی خروجی از بین می رود. همچنین لابیاماژور ها از قسمت پایین و نزدیک به خروجی به یکدیگر متصل می شوند.

همچنین فاصله بین خروجی واژن و مقعد نیز افزایش پیدا می کند. به همین خاطر واژن ظاهر زیبا تری را پیدا خواهد کرد.

پرینوپلاستی

آزاد کردن فیستول واژن

در برخی از مواقع لازم می باشد که فرد برعکس موارد بیان شده جراحی شود. یعنی در برخی از افراد، پرینه افراد تنگ بوده و خروجی واژن تنگ یا سفت می باشد.
به همین دلیل افراد در زمان رابطه جنسی درد بسیار شدیدی را در شروع رابطه احساس نماید.
در این موارد نیاز است تا جراحی برعکس را انجام داد. یعنی جراح زیبایی زنان در شمال تهران، طی عمل خروجی واژن را باز و آزاد می کند.
البته این جراحی جزو جراحی های پرینوپلاستی طبقه بندی نمی شود و این جراحی با نام باز کردن واژن و یا آزاد کردن فیستول واژن نیز شناخته می شود.

کاندیدای جراحی پرینورافی

افرادی که موارد زیر را تجربه کرده اند، کاندیدای جراحی پرینورافی هستند.

 • مشکل در ارگاسم جنسی
 • زایمان های طبیعی
 • عدم رضایت شریک جنسی از رابطه جنسی
 • افزایش سن
 • افتادگی واژن و مثانه
 • چاقی

دکتر فاطمه سمامی جراح زیبایی زنان در قیطریه  دارای تجربه و مهارت لازم در زمینه بیماری زنان، نازایی و جراح زیبایی زنان  هستند شما می توانید جهت مشاوره  در خصوص پرینورافی با شماره های  ۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸ – ۲۲۶۸۳۸۱۸ – ۲۲۶۸۳۹۱۹ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

جراحی پرینوپلاستی چه مشکلاتی را درمان می کند؟

 • خارش واژن
 • شلی و گشادی دهانه واژن
 • واژینیسموس
 • وستیبولیت ولور یا درد هنگام نزدیکی
 • بی اختیاری ادرار
 • تنگی واژینال
 • بیرون زدگی مثانه به دلیل مبهل
 • زیبایی ناحیه تناسلی

مراقبت های بعد از جراحی فیستول واژن

بعد از جراحی باید مراقبت هایی را در منزل انجام داد که دکتر سمامی جراح زیبایی زنان در ادامه به آن ها اشاره خواهد کرد.

1- بعد از جراحی پرینورافی و فیستول رکتوواژینال می توانید فعالیت های روزانه را به راحتی انجام دهید. روند بهبود محل جراحی نیز به سرعت انجام خواهد شد.

2- انجام تمامی فعالیت های فیزیکی و ورزشی به مدت 6 ماه ممنوع است که در صورت تشخیص جراح زیبایی زنان شروع آن امکان پذیر می باشد.

3- برای شستشو و استحمام تا درمان کامل زخم از ریختن مستقیم آب روی واژن خودداری کرده و بعد از شستشو آن را با سشوار و حوله تمیز، خشک نمایید.

4- واژن باید به طور مرتب تمیز شود تا از بروز عفونت در محل جراحی پیشگیری شود.

5- دارو های تجویزی طبق دستور العمل جراح مصرف شود.

6- از بروز یبوست پیشگیری کرده و در صورت ابتلا دارو های ملین مصرف شود تا به محل جراحی فشار وارد نشود.

7- مصرف فیبر به منظور پیشگیری از یبوست و درمان سریع تر محل جراحی توصیه می شود.

8- به مدت 3 هفته از رانندگی کردن باید خودداری کرد .

عوارض جراحی پرینورافی واژن

جراحی پرینورافی عوارض و خطرات کمی دارد که قابل چشم پوشی است. البته میزان عوارض بستگی به مهارت و تجربه جراح زیبایی زنان دارد. هر چه جراح متبحرتر باشد، عوارض ناشی از جراحی کاهش می یابد. در صورت بروز عوارض زیر با پزشک تماس بگیرید.

 • خونریزی
 • عفونت
 • یبوست
 • ترشحات واژن

هزینه جراحی پرینورافی

هزینه پرینورافی باید با توجه به شرایط فرد تعیین گردد. عوامل مختلفی در تعیین هزینه وجود دارد از جمله شرایط فرد، میزان تغییراتی که نیاز است، بیماری های زنان، دستمزد جراح، جراحی های همزمان با پرینورافی و… موثر هستند. برای اطلاع از هزینه جراحی می توانید با مطب دکتر سمامی متخصص زنان و زایمان تماس بگیرید.

متخصص ابتدا باید شما را معاینه کند و سپس هزینه جراحی را تعیین نماید.

دکتر فاطمه سمامی، متخصص زنان، زایمان و نازایی در تهران، با استفاده از جدیدترین روش ها و تکنیک های پزشکی آماده ی ارائه خدمات درمانی و زیبایی به شما عزیزان در زمینه جراحی زیبایی زنان و پرینورافی می باشد.
جهت تماس و برقرای ارتباط می توانید با شماره 09901414248 تماس حاصل فرمایید.

سخن آخر

به منظور رسیدن به نتیجه درمان قابل قبول و رضایت بخش توصیه می شود تا به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید تا به نتیجه مطلوب برسید.

اگر در زمینه عمل جراحی پرینورافی سوالی دارید می توانید در انتهای همین مقاله بخش نظرات آن را با خانم دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان و جراح زیبایی زنان مطرح کنید.

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRFA_IR