جراحی-پرینورافی-واژن

جراحی پرینورافی

آنچه می خوانید...

پرینوپلاستی و یا همان پرینورافی یکی از شایع ترین و متداولترین جراحی زیبایی زنان می باشد که در جهان شناخته شده است. به منظور انجام این جراحی تنها ورودی کانال واژن تنگ می شود و کانال واژن به هیچ عنوان تنگ نمی شود. دکتر فاطمه سمامی در ادامه در خصوص پرینوپلاستی و مزایای آن بیشتر توضیح خواهند داد پس برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع حتما این نوشته را تا انتها بخوانید.

جراحی پرینورافی

همانطور که گفته شد، با این که ورودی کانال واژن تنگ می شود ولی کانال آن تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت و در صورتی که فردی به سیستوسل (افتادگی مثانه)، رکتوسل (افتادگی رحم)، لکتیسی و یا شلی کف لگن مبتلا باشد، این عمل جراحی تاثیری روی بیماری ها و مشکلات آنها ندارد و به درمان عوارض این بیماری ها کمک نخواهد کرد.

به منظور درمان این بیماری ها، جراح زیبایی زنان بعد از بررسی شرایط بیماری، جراحی مورد نیاز را پیشنهاد می دهد و در نهایت با توجه به شرایط و پذیرش بیمار اقدام به انجام جراحی می کند.

پرینورافی (پرینوپلاستی) چه زمانی باید انجام می شود؟

در واقع دکتر فاطمه سمامی بهترین متخصص زنان در شرق تهران، پرینورافی را برای افراد زمانی انجام می دهد که خروجی کانال واژن شان دچار شل شدگی و افتادگی شده باشد و یا این خروجی بیش از حد معمول باز باشد. همچنین فاصله مقعد و واژن در صورتی که کوتاه باشد، نیاز به پرینورافی می باشد.

نحوه انجام جراحی نیز به این صورت است که ابتدا بیمار تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و بعد با توجه به انتخاب بیمار از یکی از روش های درمانی استفاده می شود. برای انجام پرینورافی برش هایی در جداره واژن ایجاد می شود تا از این طریق به یکدیگر وصل شوند و در نهایت بافت پرینه ترمیم شود.

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با جراحی پرینورافی این است که انجام این جراحی در لایه بیرونی واژن می باشد و تنها 2 الی 3 سانت به عمق واژن نفوذ می کند. بعد از اتمام جراحی حجم دهانه رحم کاهش می یابد.

آزاد کردن فیستول واژن چه زمانی انجام می شود؟

در برخی از مواقع لازم می باشد که فرد برعکس موارد بیان شده جراحی شود. یعنی در برخی از افراد، پرینه افراد تنگ بوده و خروجی واژن تنگ یا سفت می باشد.

به همین دلیل افراد در زمان رابطه جنسی درد بسیار شدیدی را در شروع رابطه احساس نماید.

در این موارد نیاز است تا جراحی برعکس را انجام داد. یعنی جراح زیبایی زنان، طی عمل خروجی واژن را باز و آزاد می کند.

البته این جراحی جزو جراحی های پرینوپلاستی طبقه بندی نمی شود و این جراحی با نام باز کردن واژن و یا آزاد کردن فیستول واژن نیز شناخته می شود.

کاندیدای مناسب برای جراحی پرینورافی

افرادی که موارد زیر را تجربه کرده اند، کاندیدای جراحی پرینورافی هستند.

مشکل در ارگاسم جنسی

عدم رضایت شریک جنسی از رابطه جنسی

افزایش سن

افتادگی واژن و مثانه

چاقی

مراقبت های بعد از جراحی پرینورافی

بعد از جراحی باید مراقبت هایی را در منزل انجام داد که دکتر سمامی جراح زیبایی زنان در ادامه به آن ها اشاره خواهد کرد:

1- بعد از جراحی پرینورافی و فیستول رکتوواژینال می توانید فعالیت های روزانه را به راحتی انجام دهید. روند بهبود محل جراحی نیز به سرعت انجام خواهد شد.

2- انجام تمامی فعالیت های فیزیکی و ورزشی به مدت 6 هفته ممنوع است که در صورت تشخیص جراح زیبایی زنان شروع آن امکان پذیر می باشد.

3- برای شستشو و استحمام تا درمان کامل زخم از ریختن مستقیم آب روی واژن خودداری کرده و بعد از شستشو آن را با حوله تمیز، خشک نمایید.

4- واژن باید به طور مرتب تمیز شود تا از بروز عفونت در محل جراحی پیشگیری شود.

5- دارو های تجویزی طبق دستور العمل جراح مصرف شود.

6- از بروز یبوست پیشگیری کرده و در صورت ابتلا دارو های ملین مصرف شود تا به محل جراحی فشار وارد نشود.

7- مصرف فیبر به منظور پیشگیری از یبوست و درمان سریع تر محل جراحی توصیه می شود.

8- به مدت 10 روز رانندگی کردن باید خودداری کرد.

عوارض جراحی پرینورافی واژن

جراحی پرینورافی عوارض و خطرات کمی دارد که قابل چشم پوشی است. البته میزان عوارض بستگی به مهارت و تجربه جراح زیبایی زنان دارد. هر چه جراح متبحرتر باشد، عوارض ناشی از جراحی کاهش می یابد. در صورت بروز عوارض زیر با پزشک تماس بگیرید.

خونریزی

عفونت

یبوست

ترشحات واژن

سوالات متداول

سخن آخر

به منظور رسیدن به نتیجه درمان قابل قبول و رضایت بخش توصیه می شود تا به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید تا به نتیجه مطلوب برسید. اگر در زمینه عمل جراحی پرینورافی سوالی دارید می توانید در انتهای همین مقاله بخش نظرات آن را با خانم دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان و جراح زیبایی زنان مطرح کنید.

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IRFA_IR