۹ دقیقه
جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

آنچه می خوانید...

 جراحی زیبایی واژن

با افزایش سن و زایمان های مکرر  واژن حالت خود را از دست می دهد و رو به پیری و افتادگی می رود،  خوشبختانه امروزه  در حوزه علم پزشکی خصوصا زنان پیشرفت های قابل توجهی صورت گرفته است که می توان هر گونه ناراحتی و اختلال را در این ناحیه درمان کرد .  اگر  ظاهر ناحیه تناسلی  شما هم سبب از بین رفتن اعتماد به نفس شما شده است  بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید . دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان در تهران در ادامه این مطلب به  بررسی روش های زیبایی واژن  و انواع آن می پردازند .

واژینوپلاستی

معمولا اکثر جراحی های زیبایی واژن  با استفاده از بی حسی موضعی   و به صورت  سرپایی انجام می شود ،  خیلی از بانوان هنگام مراجعه به مطب دکتر فاطمه سمامی در رابطه با بهترین روش زیبایی واژن سوال می پرسند ،پاسخ این افراد این گونه است  که  به طور خاص نمی توان یک روش را به عنوان بهترین روش  برای جراحی زیبایی واژن معرفی کرد . افراد بنا بر شرایط  مختلف  ممکن است   بهترین روش زیبایی واژن  نیز برای آن ها متفاوت باشد، در زمان معاینه توسط متخصص زنان  بهترین روش   برای  فرد انتخاب می گردد تا هر گونه ناراحتی و اختلال را در ناحیه مورد نظر درمان کند .

جراحی زیبایی واژن

در طی واژینوپلاستی یک برش کوچک در واژن انجام می شود در  هنگام برش  باید بخشی از دیواره  خلفی واژن برداشته شود ،این روند به سفت شدن عضلات در این ناحیه کمک می کند .

جراحی واژینوپلاستی نیاز به مراقبت های لازم  بعد از جراحی  دارد و لازم است تا  فرد  یک یا دو هفته بنا بر صلاحدید پزشک متخصص،  مراقبت های لازم را داشته باشد .

دکتر فاطمه سمامی  جراح زیبایی زنان هستند و می توانند به شما در خصوص انواع روش های جراحی زیبایی واژن راهنمایی های لازم را ارائه دهند. شما می توانید برای دریافت وقت برای مشاوره و راهنمایی با شماره های ۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸ ، ۲۲۶۸۳۸۱۸  و ۲۲۶۸۳۹۱۹ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی یکی دیگر از انواع  جراحی زیبایی واژن است، در صورتی که ظاهر لابیا ها نامناسب و نامتقارن باشد  این جراحی می تواند  کمک کننده باشد .  جراحی لابیاپلاستی با استفاده از بی حسی انجام می شود . به دلیل آنکه جراحی زیبایی واژن در دسته جراحی های بسیار مهم و حساس  هستند لازم است تا این جراحی ها توسط  پزشک متخصص  و با تجربه در این زمینه انجام شود .  دکتر فاطمه سمامی  متخصص زنان با سابقه درخشانی که در زمینه انواع جراحی های زیبایی واژن دارند می توانند به شما کمک کنند .

لازم به ذکر است که در بیشتر موراد واژینوپلاستی و لابیاپلاستی همراه با هم انجام می شوند تا  بتواند نتایج بسیار درخشنده تری را داشته باشد .  همچنین ممکن است  سایر روش ها همچون  تقویت نقطهG  ، نهان  سازی کلیتوریس ، سفید کردن واژن و…  نیز تجویز گردد .

هزینه جراحی زیبایی زنان

سوالاتی که معمولا خانم های خاص و جوان برای انجام جراحی لابیاپلاستی ، به منظور داشتن حس جوانی  بیشتر و سایر خانم های عزیز برای بر گشتن به جوانی می پرسند، هزینه ی جراحی لابیاپلاستی است.

این سوال به طور خاص از خانم دکتر فاطمه سمامی بسیار پرسیده شده است و ایشان برای پاسخ به سوالات شما عزیزان توضیحاتی را در ادامه خواهند داد.

سوالاتی که در خصوص جراحی های زیبایی زنان در سایت، اینستاگرام و یا در مطب بسیار پرسیده می شود، عبارتند از :

1-         هزینه ی جراحی تنگ کردن واژن چقدر است؟

2-         هزینه ی جراحی زیبایی زنان چقدر است؟

در این خصوص خانم دکتر سمامی جراح زیبایی زنان پاسخ این سوال را ارائه می دهند.

هزینه جراحی زیبایی  واژن

از آن جایی که جراحی زیبایی زنان شامل عمل های متعددی (لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، پرینورافی، جراحی زیبایی واژن) است بنابراین نمی توان به این سوال پاسخ صریح و صحیحی داد.

بیمار حتما باید معاینه شود تا منظور از جراحی زیبایی و خواسته خود را متوجه شود. همچنین باید بیمار بعد از معاینه دکتر، انتظارات خود را از جراحی بیان نماید. زیرا مشکل بیمار بعد از معاینه مشخص شده و متخصص زنان می تواند هزینه ی درمان و جراحی زیبایی را با توجه به این موارد ارزیابی می کند.

گاهی اوقات جراحی زیبایی زنان که بیمار به آن احتیاج دارد، یک جراحی کامل است . یعنی یک جراحی پرینورافی، همراه با یک جراحی واژن، بالا کشیدن رحم، جراحی سیستوسل یا رکتوسل انجام می شود. این که مشکلات بیمار به طور کامل برطرف شود حتما به یک جراحی کامل احتیاج  است.

گاهی اوقات چنین اتفاقی نخواهد افتاد و بیمار فقط جراحی پرینورافی، همراه با یک لیزر که لک سیتی را رفع می کند، احتیاج است.

برخی از مواقع جراحی پرینه نیازی نیست و با استفاده از نخ می توان پرینورافی را انجام داد و نیاز بیمار را برطرف کرد.

گاهی برای تنگ کردن واژن، نیازی به جراحی نیست. با استفاده از نخ، می توان لیفت واژن را انجام داد و مشکلات بیمار را برطرف کرد.

در برخی از افراد منظور از جراحی زیبایی ، یک جراحی لابیاپلاستی است ، که این لابیاپلاستی را می توان همراه با سایر جراحی ها داشت و یا خیر.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی به تنهایی، یک جراحی ساده است و در مطب جراح زیبایی زنان بوده و با لیزر انجام می شود. بیمار بعد از این جراحی می تواند به راحتی حرکت کند و از جای خود بلند شود، سپس به خانه برود و نیاز به استراحت ندارد.

خانم های شاغل می توانند بعد از جراحی لابیاپلاستی، به راحتی به سرکار بروند و مشکل بیمار حل می شود. یعنی مشکلی مدت ها با آن درگیر بوده است، بسیار راحت و در عرض یک ساعت برطرف می شود.

 از جمله مزایای این جراحی این است که بعد از جراحی لابیاپلاستی، بیمار آسوده خاطر شده و مشکلاتی از قبیل مواردی که باعث کاهش اعتماد به نفس شده مانند عفونت های مکرر و لابیاهای بزرگ را می توان با جراحی لابیاپلاستی برطرف کرد.

گاهی اوقات پوست بیمار در ناحیه واژن بسیار شل و یا تیره شده است، در این جور مواقع متخصص زنان درمان مورد نیاز برای هر کدام را انجام می دهد.

گاهی بیمار با انجام ورزش های سنگین و یا به دلیل ورزش سنگین دچار آتروفی شده باشد و چربی ناحیه لابیاها را از دست داده است، شاید تزریق چربی یا ژل به همراه جراحی و یا بدون جراحی برطرف شود.

برخی از مواقع بیمار متصور است که دارای بیماری خاص و یا نیاز به جراحی است، این تصور اشتباه است و می تواند با تقویت نقطه ی جی (G-POINT) ، مشکلات را برطرف نمود.

خانم دکتر سمامی جراح زیبایی زنان توصیه می کند، برای آن که مشکلات خود را در حوزه ی زنان متوجه شوند، حتما باید یک معاینه دقیق انجام شود تا مشکلات زنانی که دارند، پیدا شده و آن مشکل  درمان و برطرف شود.

که درمان بیماری های زنان در این حوزه با بررسی و معاینه می تواند با روش جراحی یا غیر جراحی انجام می شود.

برای تقویت نقطه جی چه اقداماتی می توان انجام داد؟

طبق خواسته بیمار این روش یا تحت بی حسی موضعی یا بی هوشی انجام می شود.  برای تقویت نقطه G  می توان از روش های مختلف بهره  برد که جراح زیبایی زنان در بعد از معاینه می تواند بهترین روش را به بیمار پیشنهاد دهد. روش های متعددی برای تقویت G- point  وجود دارد.  یکی از این روش ها، تزیق چربی به نقطه ی جی است.

تزریق چربی به نقطه جی

تزریق چربی به نقطه جی، به منظور بزرگ کردن این نقطه بوده و باعث افزایش میزان حس در زمان رابطه جنسی می شود.

تزریق اسید هیالورونیک به نقطه جی

این روش همانند تزریق چربی است و مزایای فراوانی برای خانم ها به همراه دارد. زیرا می تواند در اثر بخشی روابط جنی موثر بوده و باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.

سوالات متداول در مورد تقویت G-spot

کدام گزینه درمانی را باید انتخاب کنم؟

اسید هیالورونیک در طی 6 تا 12 ماه اول کاملاً تجزیه می شود ، یعنی بعد از این مدت حجم G-spot به آنچه قبل از شروع درمان است برمی گردد. در مقابل ، تزریق بافت چربی باعث افزایش پایدار حجم G-spot همراه است. با این وجود ، ممکن است بخشی از بافت چربی جذب شود. به عنوان یک قاعده کلی ، با تزریق بافت چربی ، می توان افزایش حجم  نقطه جی تا حدود 50 تا 70 درصد را انتطار داشت.

تزریق به نقطه جی چقدر ایمن است؟

هیچگاه وجود یک نقطه G ناحیه ای در دیواره قدامی واژن که  در تحریکات جنسی حساس است هرگز اثبات نشده است. ولی در شرایط در خانم های مختلف متفاوت است.

احتمال اینکه نقطه جی تقویت شود ، توانایی تحریک جنسی و ارگاسم را افزایش می دهد. 70٪  است. با این حال ، مانند هر نوع درمان پزشکی ، هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد. تنها راه برای یافتن اینکه آیا برای شما مؤثر است این است که یکبار امتحان کنید.

تزریق چربی به انی ناحیه چه مدت طول می کشد و هزینه آن چقدر است؟

تقویت نقطه G با استفاده از تزریق بافت چربی بدن خود فرد بوده و  حدود 1 ساعت طول می کشد . افزایش حسایست و تقویت این ناحیه با اسید هیالورونیک حدود 30 دقیقه طول می کشد.هزینه ی این نوع از جراحی ها متفاوت است.

چه موقع می توانم رابطه جنسی را از سر بگیرم؟

با تقویت نقاط G با استفاده از بافت چربی  یا اسید هیالورونیک ، می توانید بعد از دو هفته رابطه جنسی را از سر بگیرید.

چه موقع می توانم فعالیت های ورزشی را از سر بگیرم؟

می توانید بعد از گذشت یک هفته فعالیت های ورزشی خود را از سر بگیرید.

آیا برای تقویت نقطه جی با تزریق، بخیه لازم است؟

خیر، تقویت G-spot با اسید هیالورونیک و نه با بافت چربی ا نیاز به بخیه ندارد. بنابراین نیازی به کشیدن بخیه نیست.

آیا دردی را تجربه خواهم کرد؟

به طور کلی تزریق پرکننده ها دردناک نیست.

چه موقع دوباره می توانم دوش بگیرم؟

می توانید در روز دوم بعد از عمل مجدداً دوش بگیرید. با این حال ، حدود 5 روز فقط باید از آب گرم استفاده کنید. ممکن است بعد از گذشت یک هفته حمام کنید.

نتیجه گیری

در نتیجه در آخر می توان گفت  اگر ظاهر ناحیه تناسلی  شما هم سبب کاهش اعتماد به نفس و   تحت تاثیر قرار گرفتن  روابط زناشویی شما شده است  بهتر است  با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین راه  جراحی زیبایی واژن را  برای  شما با توجه به شرایط تان انتخاب کنند .

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRFA_IR