دکترفاطمه سمامی » خدمات زیبایی و جوانسازی زنان » تنگ کردن واژن با لیزر یک روش کاملا بی خطر
۵ دقیقه
همه چیز در مورد تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر یک روش کاملا بی خطر

آنچه می خوانید...

تنگ کردن واژن با لیزر در واقع یکی از انواع روش ها برای برطرف کردن مشکلات ناحیه تناسلی به شمار می رود که می توان گفت یک روش کاملا ایمن و مطمئن است و به هیچ عنوان مشکلی را برای فرد ایجاد نمی کند از همه مهم تر امکان برگشت پذیری آن وجود ندارد. توجه داشته باشید که مدت زمان انجام این کار کاملا کوتاه بوده و طی 15 الی 20 دقیقه انجام داده می شود.

تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر چگونه انجام می شود؟

برای شروع تابش لیزر از مخاط و زیر مخاط واژن است که منجر به خونرسانی، کلاژین سازی و در نهایت تنگ کردن واژن می شود. از مهم ترین مزایای تنگ کردن واژن با این روش درواقع عدم نیاز به ایجاد برش در ناحیه واژن است چرا که بررطف کردن مشکل ایجاد شده تنها با ایجاد گرما به بافت آسیب دیده انجام می شود.

توجه داشته باشید که حتما برای انجام این کار به به یک متخصص زنان خوب در تهران مراجعه نمایید تا بعد از بررسی و معاینه های اولیه ناحیه تناسلی مشخص شود که کدام روش برای شما مناسب است.

تنگ کردن واژن با لیزر از چه مزایای برخوردار است؟

در پاسخ به این سوال باید اشار کنیم که از مهم ترین مزایای که این روش جوانسازی می تواند به همراه داشته باشد عبارتند از:

  • نتیجه دهی سریع

بعد از انجام تنگ کردن واژن با لیزر نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهید داشت و بعد از اتمام می توانید به منزل خود باز گردید ولی توجه داشته باشید که استفاده از این روش زمانی اثر بخش خود را خواهد داشت که گشادی ایجاد شده کاملا مختصر باشد.

  • دوره نقاهت کوتاه

در این روش چون جراح از برش یا بخیه ای استفاده نمی کند در نتیجه دوره نقاهت آن بسیار کوتاه خواهد بود. ولی در این بین حتما دقت داشته باشید که توصیه های مراقبتی از سوی پزشک خود را رعایت کنید ولی در انجام کارهای روزمره خود به هیچ عنوان مشکلی نخواهید داشت.

اگر می خواهید تا با مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن آشنا شوید حتما این مقاله از سایت را مطالعه کنید.

  • ایمن

در واقع یک روش کاملا ایمن محسوب می شود چرا که بعد از آن به هیچ عنوان دچار عفونت یا بیماری های مربوط به زنان نخواهید شد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که با کمک این روش می توان خشکی واژن و عفونت ایجاد شده در این ناحیه را به طور کامل درمان کرد.

تعداد جلسات تنگ کردن واژن با لیزر

در حالت کلی این روش در طی یک جلسه انجام داده می شود ولی در بعضی از مواقع پزشک ممکن است برای دستیابی به نتیجه مطلوب و بهتر است چند جلسه لیزر را برای شما انجام دهد.

پس این موضوع  کاملا بستگی به مشکل شما دارد که پزشک بعد از بررسی و معاینه آن را مشخص می کند.

تنگ کردن وازن با لیزر طی چند جلسه انجام داده میشه

تنگ کردن واژن با لیزر بهتر است یا جراحی

هر کدام از روش های گفته شده مزایای خاصی را به همراه دارند از همین رو نمی توان گفت که کدام یک از آن ها بهتر است. انتخاب هر کدام از روش های نام برده بستگی به شرایط جسمانی فرد دارد چرا که در بعضی از مواقع ممکن است فرد به علت داشتن چند زایمان علاوه بر شل شدن بافت واژن، بافت زیرین آن نیز از بین رفته باشد از همین رو درمان تنها با انجام جراحی میسر خواهد بود.

سوالات متداول

آیا تنگ کردن واژن با لیزر درد دارد؟

در این روش پزشک شما در ابتدا اسپکولوم را وارد واژن می کند و خیلی آرام و آهسته آن را به عقب می برد، توجه داشته باشید که این کار خیلی سریع انجام داده می شود و در این بین به هیچ عنوان دردی را احساس نخواهید کرد بلکه تنها ممکن است احساس گرم شدن داشته باشید.

آیا قبل از تنگ کردن واژن لیزر اقدام خاصی باید انجام داده شود؟

قبل از عمل در صورت داشتن عفونت واژن لازم است تا حتما اقدامات درمانی مناسب را برای درمان انجام دهید، همچنین انجام تست پاپ اسمیر جزء مهم ترین کارها قبل از لیزر محسوب می شود. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که استفاده از این روش 3 الی 5 روز بعد از پایان دوران قاعدگی می باشد. 

آیا تنگ کردن واژن با لیزر منجر به ناباروری می شود؟

خیر چرا که استفاده از این روش به منظور تنگ کردن واژن انجام داده می شود و هیچ گونه ارتباطی با ایجاد ناباروری ندارد.

زایمان طبیعی بعد از تنگ کردن واژن با لیزر امکان پذیر است؟

در جواب این سوال باید اشاره کنیم که استفاده از این نوع زایمان بعد از لیزر به هیچ عنوان پیشهاد نمی شود چرا که خروج نوزاد با درد زیادی همراه خواهد بود پس بهتر است تا 6 ماه بعد از زایمان آخر خود این جراحی را انجام دهند.

آیا استفاده از تنگ کردن واژن با لیزر برای من مناسب است؟

در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که اگر احساس شل شدگی در ناحیه واژن خود دارید، هیچ لذتی از داشتن رابطه جنسی نمی برید، از ظاهر ناحیه تناسلی خود ناراضی هستید، زمانی که بعد از انجام هر کاری ادرارتان نشت می کند، اگر واژن خشک و تحریک شده ای دارید می توان گفت که برای این کار گزینه مناسبی محسوب می شوید.

کلام آخر

در انتهای این مقاله باید اشاره کنیم که برای تنگ کردن واژن با لیزر بهتر است تا این کار را زیر نظر یک متخصص زنان با تجربه و کاربلد انجام دهید تا در ابتدا مشخص شود که آیا استفاده از لیزر به درمان مشکل شما کمک می کند یا خیر. برای مشاوره حضوری با دکتر فاطمه سمامی با شماره های مطب تماس حاصل نمایید یا در صورت داشتن هر گونه سوالی در رابطه با این موضوع در بخش انتهایی مقاله آن را مطرح نمایید.

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

3 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRFA_IR