دکترفاطمه سمامی » خدمات زیبایی و جوانسازی زنان » عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل لابیاپلاستی
۷ دقیقه
هزینه عمل لابیاپلاستی

عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...

این روزها جراحی لابیاپلاستی یک از روش های رایج در جراحی زیبایی ناحیه واژن است.  این عمل جراحی باعث بالابردن اعتماد به نفس و تقویت روابط جنسی در خانم ها می شود. یکی از دغدغه های خانم ها در رابطه با این عمل جراحی، هزینه هایی است که در قبال آن ها پرداخت شود و می خواهند بدانند آیا بیمه، هزینه های این نوع جراحی را قبول می کند؟ آیا هزینه ثابتی برای جراحی وجود دارد؟ یا سوالات مشابه. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص تمامی این موارد ازلاعات کامل و جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.

عمل لابیاپلاستی چیست؟

پر طرفدارترین جراحی زیبایی در بین بانوان که امروزه انجام می شود لابیاپلاستی است. این جراحی در خانم هایی انجام می شود که به دلیل ژنتیک، تغییرات هورمونی و رابطه جنسی طولانی دچار تغییر شکل، تیرگی، غیر قرینگی در لابیامینور شده اند. در عمل لابیاپلاستی تمامی موارد گفته شده درمان می شود و می توان ظاهر ناحیه تناسلی را بهتر کرد. بر اساس اینکه هر فردی دارای چه ضخامتی از لابیا می باشد، از لحاظ ظاهری به چه صورت است از روش های مختلفی اعم از جراحی و لیزر استفاده می شود.

جراحی لابیاپلاستی را می توان در نواحی مختلفی از دستگاه تناسلی انجام داد که شامل موارد زیر می شود:

 • لب های درونی (لابیا مینور)
 • لب های بیرونی (لابیا ماژور)
 • کلیتوریس

نکته: عمل لابیاپلاستی را می توان همراه دیگر روش های جوانسازی و زیباسازی واژن انجام داد.

چه کسانی به عمل لابیاپلاستی نیاز دارند؟

بعضی از افراد هستند که کاندیدای مناسبی برای جراحی لابیاپلاستی می باشند.

 • افرادی که در هنگام پوشیدن لباس های تنگ، با مشکل مواجه می شوند.
 • افراد ورزشکار، خصوصا دوچرخه سوار ها که بزرگی لابیاها سبب بروز ناراحتی در آن ها می شود.
 • در صورتی که بزرگی لابیاها مانع از رعایت نکات بهداشتی در این ناحیه شود.
 • افرادی که بزرگی لابیاها در اعتماد به نفس و خصوصا روابط جنسی آن ها تاثیر گذاشته است.

هزینه های جراحی لابیاپلاستی به چه صورتی است؟ 

همانطور که گفته شد، هزینه ها در عمل جراحی لابیاپلاستی، یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از خانم ها با آن درگیر هستند. برای اطلاع از هزینه های دقیق یک عمل جراحی، باید ابتدا توسط یک پزشک متخصص معاینه انجام شود تا نتیج مطلوبی را به همراه داشته باشد. عوامل و فاکتورهای زیادی در هزینه های جراحی لابیاپلاستی تاثیر هستند این موارد عبارتند از:

 • شکل و فرم واژن
 • شکل لابیاهای مینورها
 • دستمزد پزشک
 • نوع تخصص پزشک
 • مکان مطب یا بیمارستان
 • تجهیزات و مواد به کار رفته شده
 • داروهای تجویز شده پزشک

آیا می توان همزمان با عمل لابیاپلاستی، سایر جراحی های زیبایی واژن را انجام داد؟

برخی خانم ها که عمل لابیاپلاستی را  برای زیباتر شدن فرم و شکل لابیاها و یا همچنین کاهش اندازه آن ها انجام می دهند، به دنبال زیباتر کردن واژن خود، در کنار آن، جراحی های دیگری از جمله واژینوپلاستی، سفید کردن واژن، پرینورافی و … را نیز انجام می دهند که هیچ مشکلی به وجود نمی آورد.

شاید خیلی ها بر این عقیده باشند که هزینه ها در این جراحی بالاتر می رود، که کاملا این موضوع درست می باشد، اما باید دانست که اگر به طور تکی و در وقت های جداگانه این عمل ها انجام شوند، هزینه بیش تری نسبت به زمانی که همزمان انجام شوند خواهند داشت، ولی معمولا بعضی از مواقع جراح زیبایی زنان تخفیفاتی را در نظر می گیرند که در کم تر شدن هزینه آن بسیار موثر می باشد.

روش های عمل لابیاپلاستی

 1. لابیاپلاستی با جراحی

در این روش بیمار تحت بیهوشی قرار گرفته و در اتاق عمل جراحی می شود. در این عمل برش بر روی لابیامینورها زده می شود و قسمت اضافی برداشته می شود . سپس بعد از برداشتن قسمت اضافی بخیه زده می شود . این بخیه ها قابل جذب بوده و نیازی به کشیدن ندارد .

 1. لابیاپلاستی با لیزر

در این روش قسمت اضافی لابیامینور با لیزر برش می خورد . این روش نیاز به تجهیزات اتاق عمل نداشته و با بی حسی موضعی در مطب انجام می شود . از جمله دستگاههایی که برای این کار استفاده می شود لیزر واژینال آنجلا است که به راحتی و بدون درد انجام می شود.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان در این باره می گوید :اینکه درباره  این موضوع که لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی نمی توان نظر قطعی داد و هر کدام مزایای خود را دارد . برخی افراد تمایل ندارند تحت بیهوشی قرار گیرند و لیزر را انتخاب می کنند . در هر دو روش بخیه زده می شود . البته تعداد بخیه ها زیاد نیست حتی برای افرادی که لابیای بزرگی دارند می توان تنها با دو بخیه محل برش را بست . بنابراین با انتخاب بیمار و پزشک روش انجام لابیاپلاستی انجام می شود .

سوالات متداول شما در مورد جراحی لابیاپلاستی

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IRFA_IR