دکترفاطمه سمامی » هزینه ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی
۵ دقیقه
عکس-ترمیم-واژن-با-پرینورافی

هزینه ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

آنچه می خوانید...

واژن به طور طبیعی پس از زایمان تغییر می کند و ممکن است بعد از مدتی گشاد یا خشک شود و یا درد داشته باشد که د این صورت نیاز به ترمیم دارد. هنگام تولد، کودک از طریق دهانه رحم حرکت می کند و از طریق کانال زایمان خارج می شود. واژن در این زمان حالت کشسانی دارد و بزرگ تر می شود تا کودک بتواند از طریق آن عبور کند. گاهی اوقات پوست بین واژن و مقعد (پروینوم) ممکن است پاره شود یا توسط یک پزشک یا ماما بریده شود تا نوزاد را بیرون بیاورد که اپیزیوتومی نامیده می شود. این امر باعث گشاد شدن واژن می شود . بعد از زایمان طبیعی بسیاری از زنان احساس می کنند واژن آنها شل تر یا خشک تر از حد معمول است و در حین رابطه جنسی درد دارند. حال برای این مشکل چه باید کرد ؟ از موثرترین روش ها برای حل این مشکل ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی است که در خصوص هزینه آن مطلبی را بیان خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

عوارض بعد از زایمان طبیعی

زنان بعد از زایمان دچار عوارضی از جمله موارد ذیل می شوند :

  •  بی اختیاری ادرار به دلیل تضعیف عضلات کف لگن
  •   خشکی واژن به دلیل کاهش هورمون های استروژن بدن
  •  درد در حین رابطه جنسی
  • آسیب دیدن عضلات کف لگن
  • خونریزی واژن
  • درد شکم به علت انقباض رحم
  • یبوست
  • بواسیر
  • و…

گشاد شدن واژن به دلیل خروج نوزاد از کانال زایمان  به مدت شش ماه تا یک سال فرد باید صبر کند تا بدن به حالت طبیعی باز گردد اما اگر این عوارض همچنان ادامه داشته باشد یا شدیدتر باشد باید برای درمان آن اقدام کرد . در ادامه به روش های درمانی آن می پردازیم .

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان دارای تجربه و مهارت لازم در زمینه بیماری زنان، نازایی و لاپاراسکوپی، انواع جراحی های زیبایی زنان اعم از لابیاپلاستی، واژینوپلاستی، پرینورافی، روشن سازی و سفید کردن واژن هستند شما می توانید جهت مشاوره با شماره های

۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸

۲۲۶۸۳۸۱۸

۲۲۶۸۳۹۱۹

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

درمان بی اختیاری ادار

از آنجا که در فرآیند زایمان عضلات کف لگن ضعیف می شود نشت ادرار بدون کنترل فرد ایجاد می شود. پزشک متخصص معمولا ورزش های کگل را برای تقویت عضلات لگن به صورت روزانه توصیه می کند. در صورتی که بی اختیاری ادرار با این روش درمان نشد، نیاز به درمان دارد . درمان به دو صورت انجام می شود : لیزر و جراحی. در صورتی که بی اختیاری خفیف باشد با لیزر واژینال درمان می شود و در صورتی که شدید باشد با جراحی درمان می شود.

درمان خشکی واژن

خشکی واژن باعث مشکلاتی از قبیل درد در هنگام رابطه جنسی و خارش و تورم می شود . برای درمان این مشکل تنها با چند جلسه لیزر واژینال می توان آن را برطرف کرد.

اقدامات قبل از جراحی تنگ کردن واژن

قبل از انجام جراحی تنگ کردن و ترمیم واژن باید اقدامات و آزمایشاتی انجام شود تا جراح زیبایی زنان از انجام عمل جراحی اطمینان حاصل نماید.

ابتدا باید خانم تست بارداری دهد تا باردار نباشد. زیرا اگر خانم باردار باشد نباید این نوع عمل را انجام دهد. باید شش ماه از آخرین زایمان فرد گذشته باشد.

باید آزمایشاتی در زمینه وجود یا عدم وجود عفونت گرفته شود. زیرا در صورتی که خانم عفونت داشته باشد، ابتدا باید درمان شود سپس اقدام به جراحی ترمیم واژن نماید.

تست پاپ اسمیر باید انجام شود.

در صورتی که فرد به داروی خاصی حساسیت داشته باشد، باید با جراح قبل از انجام جراحی مطرح نماید.

جراحی تنگ کردن برای ترمیم واژن

همان طور که گفتیم در برخی زایمان ها ناحیه پرینه دچار پارگی می شود که منجر به مشکلاتی از قبیل بی اختیاری ادرار، خشک شدن واژن، گشاد شدن واژن می شود. که گشاد شدن واژن خود باعث بروز عفونت به واژن می شود . بنابراین برای برطرف کردن این مشکل از جراحی زیبایی واژن استفاده می شود . در این جراحی که با بی حسی یا بیهوشی انجام می شود ناحیه پرینه ترمیم می شود. این جراحی نه تنها عوارض ذکر شده را از بین می برد بلکه باعث تنگ شدن واژن نیز می گردد.

لیزر نیز روشی برای تنگ کردن واژن است ولی چون روی لایه بیرونی پوست تاثیر می گذارد، اثر آن موقتی بوده و از بین می رود. بنابریان تنگ کردن واژن با لیزر نمی تواند ناحیه تناسلی را به حالت اولیه بازرداند. بهترین روش ترمیم و تنگ کردن واژن جراحی است. روش های مختلفی برای جراحی تنگ کردن واژن وجود دارد که می توان به واژینوپلاستی و پرینورافی اشاره نمود. این روش ها روشی قطعی در ترمیم ناحیه تناسلی هستند و یک بار انجام آن ها کافی است.

جراحی زیبایی و ترمیم واژن معمولا با بیهوشی عمومی انجام می شود ولی گاهی اوقات بنا به شرایط بیمار ممکن است بی حسی موضعی برای کاهش درد فرد انتخاب گردد.

البته نکته مهم در جراحی ترمیم واژن، انتخاب جراح خوب برای انجام عمل است که باید با دقت کافی صورت گیرد. بنابراین قبل از انتخاب جراح حتما به ویژگی های او و میزان تجربه و مهارت و همچنین زضایت بیماران از انجام جراحی زیبایی واژن دقت کنید.

حتما بخوانید: در خصوص ویژگی های بهترین جراح زیبایی زنان بیشتر بدانید.

هزینه جراحی ترمیمی واژن

هزینه ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

از آنجائیکه این جراحی در بیمارستان انجام می شود هزینه ها شامل هزینه بیهوشی یا بی حسی ، تجهیزات اتاق عمل ، هزینه بیمارستان ، دستمزد جراح زیبایی زنان می باشد.

بنابراین برای تعیین هزینه جراحی ترمیم و تنگ کردن واژن فرد باید به مطب مراجعه نماید تا ابتدا متخصص زنان ناحیه تناسلی زا معاینه کند و میزان آسیب دیدگی را بررسی نماید.

اگر در زمینه جراحی تنگ کردن و ترمیمی واژن سوالی دارید می توانید در انتهای همین مقاله بخش نظرات آن را با دکتر فاطمه سمامی جراح و متخصص زنان و زایمان مطرح کنید و پاسخ خود را دریافت نمایید.

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IRFA_IR