دکترفاطمه سمامی » بارداری و زایمان » مصرف وارفارین یا هپارین در بارداری
۲ دقیقه
مصرف وارفارین یا هپارین در بارداری

مصرف وارفارین یا هپارین در بارداری

آنچه می خوانید...

مصرف وارفارین یا هپارین در بارداری

بسیاری از بیماران به دلیل مشکلات قلبی (بیماری های قلبی عروقی و یا جراحی های قلب )، سابقه ترومبوز و سابقه ترومبوز سیاهرگی عمقی (Deep Vein Thrombosis یا DVT) دارو هایی مانند وارفارین را مصرف می کنند. همچنین به دلیل مشکلات پزشکی، متخصص مصرف دارو هایی مانند وارفارین را لازم دانسته است.

مصرف وارفارین یا هپارین در بارداری

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان در شمال تهران، در خصوص مصرف وارفارین یا هپارین در بارداری بیشتر توضیح خواهند داد.

مصرف وارفارین یا هپارین در بارداری

مصرف وارفارین در بارداری سبب بروز عوارض و ناهنجاری های جنینی می شود. برای خانم هایی که این دارو را مصرف می کنند، باید هپارین را جایگزین کرد.

نحوه مصرف هپارین (یا دارو های مشابه)

نحوه مصرف هپارین یا دارو هایی که جایگزین وارفارین می شود، به این گونه است که، بیمارانی که سابقه dvt، سابقه ترومبوز و یا بیمارانی  که سقط مکرر داشته اند، همچنین زنانی که تهدید به بیماری هایی مانند پره اکلمپسی (مسمومیت بارداری) هستند و یا دارای شرایط طبی مختلفی که باید دارویی مانند وارفارین مصرف شود، هپارین تجویز می شود.

که مصرف دارو هپارین و یا مشابه آن تا یک هفته الی ده روز بعد از زایمان  نیز ممکن است ادامه داشته باشد.

عوارض مصرف هپارین در بارداری

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان در خصوص عوارض مصرف داروی هپارین این نکات را بیان می کنند.

در برخی از مواقع مصرف این نوع از دارو ها باعث کاهش پلاکت های خون می شود. دارو های مشابه ممکن است این عارضه را به دنبال نداشته باشد.

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان در شمال تهران  دارای تجربه و مهارت لازم در زمینه بیماری زنان، نازایی و لاپاراسکوپی هستند شما می توانید جهت مشاوره  در خصوص مصرف وارفارین یا هپارین در بارداری با شماره های  ۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸ – ۲۲۶۸۳۸۱۸ – ۲۲۶۸۳۹۱۹ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

مصرف این گروه از دارو ها، زنان باردار را مستعد خونریزی می کند.  به همین دلیل در طی زایمان سزارین و یا زایمان طبیعی باید مراقبت ها و مواردی تعیین شود تا زایمان بدون عارضه خطرناکی انجام شود.

زنانی که این دارو ها را به قبل، حین و بعد از بارداری و زایمان مصرف می کند باید به طور مرتب زیر نظر متخصص زنان خود باشند.

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IRFA_IR