دکترفاطمه سمامی » خدمات زیبایی و جوانسازی زنان » لیزر واژینال : روشی موثر برای جوانسازی واژن
۵ دقیقه
عکس-لیزر-واژن

لیزر واژینال : روشی موثر برای جوانسازی واژن

آنچه می خوانید...

لیزر واژینال : روشی موثر برای جوانسازی واژن

در مقاله ای که اخیرا منتشر شده و در کتاب زیبایی زنان نیز آمده نشان داده شده  که لیزرco2 که در واژن استفاده می شود ، بسیار روش ایمن و موثر است . همچنین روشی است که می تواند به صورت یک آپشن درمانی در کاهش علائم یائسگی مانند خشکی و سوزش واژن  ، درد در حین مقاربت استفاده شود .

نتایج بررسی در خانم هایی که لیزر واژینال انجام داده اند

عکس-لیزر-واژن
عکس-لیزر-واژن

در سال 2011 اولین بار نشان داده شد و در مقالاتی تاثیر لیزرواژینال در خانم این لیزر را انجام داده بودند، منتشر شد . بعد از 12 هفته نمونه های بافتی انجام دادند و نمونه ها را بررسی کردند و مشاهده کردند که بهبود پاتولوژیک واضحی در این نمونه ها مشاهده شده است . در واقع آنها نشان دادند تغییراتی که بعد از لیزر co2 در واژن ایجاد شده در هر سه لایه واژن وجود دارد این در حالیست خانم هایی که بعد از یائسگی یا خانم هایی که بعد از برداشتن تخمدان ها به طور مصنوعی یائسه شده اند و پماد استروژن مصرف می کنند فقط در لابیه اپیتلیوم این تغییرات ایجاد می شود . به همین دلیل افرادی که لیزر واژینال انجام می دهند این تغییرات در سه لایه واژن مشاهده می شود بنابراین اثر ماندگاری لیزر بیشتر می شود.

نحوه انجام لیزر واژینال

این روش ایمن بدون بی حسی و بیهوشی در زمان 10-15 دقیقه در مطب انجام می شود .

تعداد جلسات لیزر واژینال

این لیزر معمولا در سه جلسه با فاصله یک ماه انجام می شود . البته در برخی خانم ها پیش از یائسگی در یک تا دو نوبت انجام می شود که میزان ماندگاری بالایی دارد .

دوره نقاهت لیزر واژینال

بیماران بعد از انجام لیزر می توانند به محل کار خود بازگردند و نیاز به استراحت خاصی ندارد .

نتایج لیزر واژینال

در مقاله ای که اخیرا منتشر شده است نوشته شده که خانم هایی که لیزر واژینال انجام داده اند نتایج بررسی بهبودی به شرح ذیل مشاهده شد :

 • 70% بیماران در خشکی واژن
 • 70% بیماران در سوزش واژن
 • 67% در درد هنگام رابطه جنسی
 • 66% در سوزش ادرار

چه تغییری در بافت واژن بعد از لیزر واژینال ایجاد می شود ؟

طی مطالعه ای که انجام شده  به صورت میکروسکوپی و سونوگرافی بعد از لیزر بررسی کردند مشاهده کرده اند که کلاژن های جدیدی تولید می شود و در بافت همبند گیلیکوژن و موسینوسی که در اپیتلیوم وجود دارد ،   بازسازی و متعادل می شود . این موضوع باعث می شود در افرادی که استروژن تخمدانی را ندارند یا افرادی که به علتی واژن خشکی دارند منجر به بهبود مخاط واژن می شود . علاوه بر این به صورت کلی مشاهده شده که جریان خون واژن در این افراد افزایش پیدا می کند .

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان دارای تجربه و مهارت لازم در زمینه بیماری زنان، نازایی و لاپاراسکوپی هستند شما می توانید جهت مشاوره با شماره های

۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸

۲۲۶۸۳۸۱۸

۲۲۶۸۳۹۱۹

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

میزان رضایت بیماران از لیزر واژینال

91% بیماران از انجام لیزر واژینال رضایت مطلق داشته اند و کیفیت زندگی آنها نیز بهبود پیدا کرده است و تقریبا تمامی افرادی که این لیزر را انجام می دهند ، از این روش رضایت دارند . زیرا:

 • خونرسانی به بافت واژن افزایش پیدا کرده است .
 • بازسازی کلاژن ها انجام شده است .
 • بافت همبند واژن نیز بهبود پیدا کرده است .

لیزر واژینال چه تاثیراتی در خانم ها قبل از یائسگی دارد ؟

همان مکانیزمی که در خانم های یائسه گفتیم در خانم ها در قبل از بارداری نیز تاثیر دارد :

 • در خانم هایی که به هر دلیلی خشکی واژن دارند با این روش برطرف می شود .
 • در حین رابطه جنسی درد دارند و نمی توانند از رابطه خود لذت ببرند و ارگاسم های کمتری دارند با لیزر واژینال بهبود پیدا می کند. زیرا هم حساسیت واژن در رابطه جنسی افزایش پیدا می کند و هم خونرسانی بهبود پیدا می کند . همچنین ارگاسم های واژینال افزایش پیدا می کند .
 • این لیزر باعث کاهش عفونت های مکرر به دلیل افزایش خونرسانی به بافت واژن می شود.
 • درمان شلی واژن : همان طور که لیزر Co2 در سفت کردن و لیفت پوست صورت موثر است باعث سفت کردن عضلات واژن می شود . با ایجاد اسپاسم و انقباض عضلات شلی واژن را درمان می کند. در افرادی که پرولابس شدید ندارند لیزر می تواند کمک کننده باشد . این افراد به دلیل کاهش و افزایش ناگهانی وزن ، بارداری های مکرر ، انجام ورزش های سنگین ، رابطه جنسی مکرر دچار شلی واژن می شوند . همچنین افرادی که شلی شدید واژن دارند و نیاز به واژینوپلاستی دارند ، 6 هفته بعد از جراحی می توانند لیزر انجام دهند که هم می تواند تاثیر خوبی روی مخاط واژن داشته باشد و خونرسانی را افزایش می دهد و هم روی عضلات واژن تاثیر بیشتری دارد .
 • درمان بی اختیاری ادرار : بی اختیاری ادرار به معنی عدم کنترل ادرار تا زمان دفع ادرار می باشد . اگر لیزر در قسمت قدام واژن زده شود ، باعث تقویت خونرسانی در این ناحیه شود ، بافت همبند این ناحیه افزایش پیدا کرده علائم بی اختیاری ادرار از بین می رود .
 • رابطه جنسی بعد از لیزر واژینال
 • بهتر است فرد بعد از لیزر واژینال یک هفته رابطه جنسی نداشته باشد تا تاثیر لیزر به حداکثر خود برسد .

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRFA_IR