دکترفاطمه سمامی » خدمات زیبایی و جوانسازی زنان » لابیاپلاستی با RF (آر اف) و مزایای آن
۵ دقیقه
لابیاپلاستی با RF و مزایای آن

لابیاپلاستی با RF (آر اف) و مزایای آن

آنچه می خوانید...

جراحی زیبایی واژن در واقع جزء پرطرفدارترین عمل های زیبایی ناحیه تناسلی در خانم ها محسوب می شود که به بهبود روابط زناشویی و زیبایی بیشتر دستگاه تناسلی کمک بسیار زیادی می کند. یکی از این جراحی های پرطرفدار لابیاپلاستی است که انجام دادن آن زیر نظر یک جراح و متخصص زنان خوب و با تجربه باعث شده تا برای فرد نتایج مطلوب و موثری را به همراه داشته باشد. لابیاپلاستی با RF یکی از بهترین روش ها محسوب می شود که به منظور انجام آن از لیزر استفاده می شود اگر می خواهید تا با مزایای این روش و بسیاری از موارد دیگر بیشتر آشنا شوید تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با RF

به منظور انجام لابیاپلاستی با RF از لیزر حرارتی – رادیویی استفاده می شود که می توان به وسیله آن لابیاهای بزرگ را کوچک تر کرد. توجه داشته باشید که ناحیه تناسلی از عروق عصبی بسیار زیادی برخوردار است پس جای هیچ جای نگرانی در رابطه با آسیب دیدگی آن ها به روش RF وجود ندارد از همه مهم تر استفاده از این تکنیک برای لابیاپلاستی از دوره نقاهت بسیار کوتاه تری به نسبت عمل جراحی برخوردار است پس برای خانم هایی که شاغل هستند و خیلی زود می خواهند بعد از عمل به محیط کار خود برگردند استفاده از این روش گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

در خصوص نحوه انجام لابیاپلاستی با RF باید گفت که با استفاده از اشعه لابیاها کوچک شده و هیچ نوع نیازی به ایجاد برش در لابیاها نخواهد داشت همچنین باید اشاره کنیم که این روش در طی تعداد جلسات مشخص و مدت زمان کوتاهی انجام می گیرد.

مزایای انجام لابیاپلاستی با RF

انجام لابیاپلاستی با RF همانطور که در بخش قبلی مقاله اشاره کردیم با استفاده از لیزر انجام داده می شود که میزان آسیب دیدگی آن به بافت واژن خیلی کم است پس روند بهبودی فرد نیز به نسبت کوتاه تر خواهد بود.

از مهم ترین مزایایی که این روش می تواند برای فرد به همراه داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • التهاب و تورم کم
  • داشتن احساس ناراحتی کم
  • کبودی خیلی کم
  • بهبودی و ترمیم سریع
  • نداشتن درد و خونریزی

همانطور که خوانید استفاده از این روش برای لابیاپلاستی نتایج به نسبت خوبی را به همراه خواهد داشت و می توان گفت که این روش جزء محبوب ترین و پر طرفدارترین روش ها محسوب می شود چرا که بدون ایجاد هیچ نوع عارضه یا مشکل منجر به ایجاد ظاهری زیبا در ناحیه واژن خواهد شد.

انجام لابیاپلاستی با RF برای چه کسانی پیشنهاد نمی شود؟

افرادی که شرایط زیر را دارند به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای استفاده از این روش محسوب نمی شوند، از مهم ترین ویژگی های این افراد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خانم ها باردار یا شیرده به هیچ عنوان نباید از این روش استفاده کنند چرا که به دلیل داشتن تغییرات هورمونی امکان تغییر اندازه لابیاها وجود دارد پس بهتر است تا زمانی که این دوران را سپری نکرده اید از انجام لابیاپلاستی با RF اجتناب کنید.
  • بعضی از خانم ها ممکن است در دستگاه تناسلی خود از ایمپلنت هایی استفاده نمایند که با وجود آن استفاده از RF برای لابیاپلاستی می تواند منجر به ایجاد اختلال در دستگاه تناسلی آن ها شود.
  • انجام لابیاپلاستی با RF برای دختران جوان مثلا 18 سال به هیچ عنوان توصیه نمی شود چرا که با توجه به تغییرات هورمونی زیادی که در این دوران وجود دارد بزرگ بودن لابیاها امری طبیعی می باشد.

انجام لابیاپلاستی با RF برای چه خانم هایی گزینه مناسبی است؟

اگر شرایطی را که در بخش قبلی مقاله اشاره کردیم ندارید می توان گفت که شما گزینه بسیار مناسبی برای استفاده از این روش جوانسازی محسوب خواهید شد علاوه بر تمامی موارد گفته شده اگر از بزرگی لابیاهای خود خسته شده اید یا در زمان دو چرخه سواری یا پوشیدن لباس های تنگ احساس ناراحتی دارید انجام این روش جوانسازی می توان برای شما بسیار مناسب باشد ولی حتما به منور انجام آن به یک متخصص زنان خوب مراجعه کنید.

لابیاپلاستی با RF و جراحی چه تفاوتی دارد؟

در این بخش از مقاله می خواهیم تا به مهم ترین تفاوت های میان این دو روش اشاره کنیم جدول زیر به طور کامل به تفاوت های میان آن ها اشاره می کند.

لابیاپلاستی با جراحیلابیاپلاستی با RF
– احتمال باقی ماندن زخم محل جراحی وجود دارد.
– طولانی بودن دوره نقاهت
– مشاهده عوارض و خطراتی بعد از عمل
– آسیب دیدگی بافت لابیا
– رعایت درست مراقبت های بعد از لابیاپلاستی
– انجام عمل آن هم تنها یکبار
– سفت شدن بافت لابیاها به دلیل اسفاده از انژی فرکانس رادیویی
– عدم به جای ماند جای زخم
– انجام آن تنها در یک جلسه
– ایمن بودن روش RF
– احتمال آسیب دیدگی بافت واژن وجود ندارد.

در انتهای این بخش باید اشاره کنیم که انجام لابیاپلاستی با RF از مزایای بیشتری برخوردار است.

خلاصه مطلب

همانطور که در این نوشتار هم خواندید انجام لابیاپلاستی با RF از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که از مهم ترین آن ها می توان به عدم ایجاد هیچ مشکلی بعد از آن اشاره کرد، ولی برای اینکه تعیین شود آیا شما گزینه مناسبی برای این روش محسوب می شوید یا خیر باید به یک متخصص زنان خوب و با تجربه جهت مشاوره مراجعه کنید تا بعد از مهاینه بهترین و موثر ترین روش درمانی را برای شما انتخاب نماید.

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRFA_IR