دکترفاطمه سمامی » علت تیرگی واژن
۴ دقیقه
علت تیرگی واژن

علت تیرگی واژن

آنچه می خوانید...

علت تیرگی واژن

مقدمه

یکی از مهم ترین معضلاتی که بسیاری زنان با آن روبرو هستند تیرگی واژن است. این عارضه برای اغلب زنان بسیار ناخوشایند است و به دنبال راهی برای درمان و رهایی همیشگی از آن هستند.
واقعیت این است که این مشکل معلول علت های مختلفی است و عوامل مختلفی در بروز این مشکل دخیل هستند.

دکتر فاطمه سمامی جراح زیبایی زنان در تهران در خصوص علل و روش های برطرف شدن تیرگی واژن مواردی را توضیح خواهند داد.

علت تیرگی واژن
محوری ترین مباحثی که در این نوشتار دنبال خواهیم کرد از این قرار است:
• علت تیرگی واژن چیست
• روش های درمان تیرگی واژن
• مهم ترین و موثرترین روش برای درمان تیرگی واژن
• مزایای لیزر درمانی برای رفع تیرگی واژن

علت تیرگی واژن

از جمله مهم ترین عللی که در بروز و ظهور تیرگی واژن دخیل است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 استفاده از شلوار یا لباس زیر تنگ

در واقع مشاهده شده است زنانی که از لباس های زیر تنگ استفاده می کنند یا اینکه شلوارهای تنگ می پوشند با تیرگی در ناحیه واژینال بیشتر مواجه بوده اند.

 راه رفتن های طولانی مدت

در حقیقت به جهت اینکه سایش دیواره های ران و آلت تناسلی در راه رفتن افزایش پیدا می کند در نتیجه در این ناحیه تیرگی افزایش پیدا می کند.

 اختلالات هورمونی در زنان

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر تیرگی ناحیه واژن اختلالات هورمونی است که گاها در زنان رخ می دهد. از این رو بسیاری از زنان با مشکل تیرگی واژن روبرو می شوند.

 استفاده بیش از اندازه از تیغ و ژیلت

این مساله مهم ترین و شایع ترین علت تیرگی واژن است. بنابر این از مهم ترین توصیه هایی که پزشکان دارند این است که انواع تیغ های کهنه و نیز ژیلت کمتر بکار گرفته شود.

*تمامی عواملی که در فوق ذکر شد در مساله ای ریشه ای و پ اساسی اثر گذار است. بدین معنا که این علل در افزایش رنگدانه های ناحیه تناسلی اثر گذار است. زمانی که رنگدانه های این ناحیه افزایش پیدا کند تیرگی بیشتر می شود.
بنابراین باید در اولین قدم تمامی عللی که در بالا ذکر شد را از بین ببرید و سپس به روش های درمانی تیرگی واژن دست بزنید. همواره این قاعده از سوی پزشکان مطرح می شود که پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین پیشگیری از تیرگی بهتر از این است که روش های دیگر درمانی را بکار گیرید.

علت تیرگی واژن

بهترین روش درمان برای تیرگی واژن

یکی از مهم ترین و کارآمد ترین روش هایی که برای درمان تیرگی واژن بکارگرفته می شود لیزر درمانی است. در واقع بسیاری از بهترین متخصین در این حوزه می توانند در زمینه لیزر درمانی کمک های شایانی را به افراد داشته باشند و در بهبود وضعیت واژینال آنها نقش داشته باشند.

پزشکی که می تواند لیزر درمانی با هدف رفع تیرگی واژن انجام دهد بهترین جراح زیبایی زنان است.
در واقع رجوع به بهترین جراح زیبایی زنان می تواند تا حد زیادی روند لیزر درمانی و درمان تیرگی واژن را سرعت بخشد. بسیاری از پزشکانی که کار زیبایی زنان انجام می دهند توانمندی زیادی در زمینه لیزر برای درمان تیرگی واژن دارند. از این رو با عنوان بهترین جراح زیبایی زنان شناخته می شوند.

دکتر فاطمه سمامی جراح زیبایی زنان در قیطریه  دارای تجربه و مهارت لازم در زمینه بیماری زنان، نازایی و جراح زیبایی زنان  هستند شما می توانید جهت مشاوره  در خصوص علت تیرگی واژن و درمان آن با شماره های  ۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸ – ۲۲۶۸۳۸۱۸ – ۲۲۶۸۳۹۱۹ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

نتیجه گیری

در پایان مهم ترین توصیه ای که داریم این است ک به جهت حساسیت بالایی که لیزر درمانی دارد باید از سوی معتبر ترین پزشکان انجام شود تا نتیجه درمان موفقیت آمیز باشد.
بهترین جراح زیبایی زنان می تواند با بکار گیری بهترین تکنیک ها و بهترین ابزار آلات درمانی بالاترین کیفیت درمان را برای شما حاصل کنند.

خوش بختانه در کشور ما کم نیستند آمار پزشکانی که در زمینه لیزر تیرگی های واژن فعالیت می کنند و موفقیت ها زیادی را کسب کرده اند. از این رو می توانید با مراجعه به آنها بهترین روند درمانی را برای خود رقم بزنید.

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRFA_IR