۳ دقیقه

سرطان رحم

آنچه می خوانید...

سرطان رحم

آیا سرطان رحم درمان دارد ؟ علائم بارز در  سرطان رحم کدام است ؟  چه راه کار هایی برای پیشگیری از بروز سرطان  رحم وجود دارد ؟ سرطان رحم یک سرطان خطرناک است که  درمواردی بدون علائم بروز  پیدا می کند . اگر شما هم با این بیماری خطرناک آشنا نیستید  و به دنبال پاسخ این سوالات هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

سرطان رحم

سرطان رحم معمولا بعد از سن 30 سالگی در افراد  دیده می شود .   و در مراحل اولیه ممکن است هیچگونه علائمی نداشته باشد  و فرد تنها با مراجعه به متخصص زنان ، معاینه و انجام تست پاپ اسمیر  سرطان رحم را تشخیص دهد .  در صورتی که این سرطان با کمک آزمایش های روتین کشف نشود  و یا اینکه شخص به پزشک متخصص مراجعه نکند علائم بعدی ممکن است  به صورت ترشحات چرکی و یا حتی  خونی بروز پیدا کند .  در نتیجه  شما می توانید لزوم انجام  تست های سالیانه و  پاپ اسمیر را درک کنید .

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان در شرق تهران  به والدین عزیز توصیه می کنند که  درصورتی که  در سه سال متوالی پاپ اسمیر آن ها به صورت نرمال گزارش داده شود ، می توانند با  نظر پزشکشان فاصله  انجام این تست را طولانی تر در نظر بگیرند و حتی به هر سه سال یکبار انجام  این تست را اموکول کنند .

تست پاپ اسمیر در چه سنی انجام شود ؟

تست پاپ اسمیر  از سن 22 سالگی  تا  سن 65 سالگی لازم است تا سالانه انجام شود . در صورتی که تست پاپ اسمیر انجام شود ، اگر همراه با نوعی ویروس  به نام ویروس پاپیلومای انسانی باشد ، این ویروس شخص را مستعد به ابتلا سرطان دهانه رحم می کند .

در صورتی که پاپ اسمیر همراه با مشخص کردن  این ویروس باشد ، می توان پاپ اسمیر را هر سال یکبار انجام داد .

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان هستند شما می توانید با شماره های

۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸

۲۲۶۸۳۸۱۸

۲۲۶۸۳۹۱۹

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

پیشگیری از سرطان دهانه رحم

راه های پیشگیری از سرطان رحم  بسیار است یکی از این موارد واکسیناسیون در برابر این ویروس است ، لازم است تا واکسیناسیون از سن 12  تا 26 سالگی در کودکان انجام شود ، یعنی واکسیناسیون باید قبل از شروع رابطه جنسی انجام شود .

کشیدن سیگار نیز عاملی است که می تواند شخص را در معرض ابتلا به این سرطان قرار دهد .

ازدواج در سن پایین  و همچنین در خانم ها، ازدواج های مکرر

روابط جنسی نامتعارف، همگی می توانند  از عواملی باشند که می توانند  سبب بروز  سرطان رحم  شود .

خلاصه مطلب

در نتیجه در آخر می توان گفت سرطان رحم یک سرطان بسیار شایع و البته خطرناک در افراد است ، پس بهتر است که  راه های پیشگیری از آن را  در نظر داشته باشید . همچنین تشخیص به موقع در روند درمان  نیز تاثیر گذار است ، در صورتی که افراد  به چکاپ های دوره ای نزد متخصص زنان خود توجه داشته باشند می توانند راه های درمان این بیماری را در مراحل ابتدایی در نظر بگیرند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر فاطمه سمامی جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی( بهترین متخصص زنان در تهران )

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IRFA_IR