۳ دقیقه
زایمان طبیعی

زایمان طبیعی

آنچه می خوانید...

زایمان طبیعی

بهترین روش زایمان کدام است ؟ مراحل زایمان طبیعی چیست ؟ مراقبت های بعد از زایمان طبیعی چیست؟ انتخاب روش زایمان یکی از مسائل مهم در طول دوران بارداری است باید حتما توسط متخصص زنان انجام شود . زایمان طبیعی از ابتدا به عنوان اولین روش زایمان شناخته شده بود که بنا بر دوره های زمانی به روش های مختلفی انجام گرفته است . در نتیجه می توان گفت زایمان طبیعی به زایمان سزارین اولویت دارد .

زایمان طبیعی

بهترین روش زایمان کدام است ؟

یکی از دغدغه های اصلی خانم های باردار تعیین نوع زایمان است در حقیقت به دو روش زایمان انجام می شود ، زایمان طبیعی و بعدی زایمان سزارین که با استفاده از جراحی انجام می شود ، هدف اصلی از هر دو روش زایمان کم خطر و تولد نوزاد سالم می باشد ،گاهی در برخی از مادران متخصص زنان اینگونه تشخیص می دهد که زایمان طبیعی ممکن است خطراتی برای مادر و جنین داشته باشد، در این موارد انجام زایمان سزارین توصیه می شود ، همچنین در بارداری های دو یا چند قلو که به عنوان بارداری های پر خطر شناخته می شوند، یا اینکه مادر به بیماری های خاصی همچون دیابت ، فشار خون بالا، عفونت، ایدز یا هرپس مبتلا باشد زایمان سزارین توصیه می گردد. همچنین در صورتی که بنا بر تشخحیص متخصص زنان مشکلات مربوط به جفت تایید شود لازم است تا حتما زایمان به روش سزارین انجام شود .

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان هستند شما می توانید با شماره های

۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸

۲۲۶۸۳۸۱۸

۲۲۶۸۳۹۱۹

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

آیا زایمان طبیعی عوارض دارد ؟

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان در شرق تهران به این خانم ها توصیه می کنند اگر در انتخاب روش زایمان خود مردد هستید، در مرحله اول انتخاب شما، زایمان طبیعی باشد . زایمان طبیعی یک روش بسیار مناسب است زیرا عوارض آن بسیار کمتر است . زایمان سزارین عوارض بسیاری نسبت به زایمان طبیعی دارد از جمله چسبندگی بعد از زایمان سزارین از عوارض بسیار شایع آن است که هر چه تعداد زایمان سزارین افزایش پیدا کند، احتمال و میزان چسبندگی بیشتر است ، در نتیجه ، بهداشت جهانی هم این موضوع را تایید کرده است که زایمان ها نه تنها اینکه باید به صورت طبیعی انجام شوند لازم است تا حتما به صورت کاملا فیزیولوژیکی باشند .

زایمان فیزیولوژیکی چیست ؟

زایمان فیزیولوژیکی یعنی زایمانی که بدون هیچ گونه دستکاری در روند زایمان صورت گیرد، یعنی خانم باردار بعد از مراجعه به پزشک هیچ گونه اقدامی را انجام ندهد، حتی سرم و رگ هم برای بیمار گرفته نمی شود و کاملا یک زایمان فیزیولوژیک و بدون هیچ گونه دخالتی انجام شود .

خلاصه مطلب

در اخر می توان گفت ، توصیه می کنیم به خانم های باردار که از زایمان طبیعی نترسند ، حتما کلاس های اموزش زایمان را در طول بارداری داشته باشند تا بتوانند یک زایمان مناسب و خوب داشته باشند . شرکت در این کلاس ها شما برای زایمان طبیعی آماده می کند . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب روش زایمان خود با مطلب دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان تماس بگیرید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر فاطمه سمامی جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی( بهترین متخصص زنان در تهران )

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRFA_IR