۴ دقیقه

زایمان سزارین

آنچه می خوانید...

خانم های باردار با شروع دوران بارداری خود  به طور حتم به روش زایمان خود فکر می کنند، زایمان به دو صورت طبیعی و سزارین انجام می شود  که   بهترین  روش در هر فرد کاملا متفاوت است .  قبل از انتخاب روش زایمان خود بهتر است اطلاعات  خود را در این زمینه افزایش دهید و با فواید و عوارض هر کدام از آن ها  آشنا شوید. درد زایمان سزارین چگونه است؟ آیا زایمان سزارین  عوارض خطرناکی دارد؟ زایمان سزارین چگونه انجام می شود؟ بهترین متخصص زنان برای انجام زایمان سزارین کیست؟ از جمله سوالات رایجی است که خانم های باردار از پزشک خوئ می پرسند، اگر شما هم تصمیم به زایمان سزارین دارید و اطلاع کافی در این زمینه ندارید توصیه می شود ادامه مطلب را مطالعه کنید.

زایمان سزارین

زایمان سزارین چگونه انجام می شود ؟

زایمان سزارین در حقیقت یک نوع عمل جراحی است که در طی آن لازم است متخصص زنان پوست روی شکم را باز کند و از طریق آن به جدار رحم  و عضلات زیر آن دست پیدا کند، این جراحی طرفداران و مخالفان خود را دارد. برخی از بانوان ممکن است تنها به دلیل ترس از زایمان طبیعی، زایمان سزارین را انتخاب کنند، در حالی که ممکن است این تصمیم  درستی نباشد.  دکتر  فاطمه سمامی متخصص زنان در شرق تهران به  مادران عزیز توصیه می کنند که زایمان سزاین را درتنها در موارد اضطرای انجام  دهند و انتخاب اول آن ها زایمان طبیعی باشد.

دلایل پرطرفدار بودن زایمان سزارین

متاسفانه  افراد  بیشتر از آنکه تمایل به زایمان طبیعی داشته باشند، مایل به انجام زایمان سزارین هستند که این می تواند دلایل بیشماری داشته باشد :

پیشرفت های پزشکی که در زمینه حوزه پزشکی  خصوصا زنان انجام شده است، به طور مثال می توان گفت با پیشرفت علم پزشکی بروز اختلالاتی همچون انتقال خون، عوارض بیهوشی و… از بین رفته است.

با وجو پیشرفت های زیادی که در این زایمان اتفاق افتاده خطرات و عوارض زایمان سزارین برای  نوزادانی که به روش سزارین به دنیا می آیند از بین رفته است  در نتبجه والدین هیچ نگرانی در این خصوص ندارند.

ترس از زایمان طبیعی

همانطور که قبلا هم اشاره شد، ، برخی از مادران پتانسیل زایمان طبیعی را دارند اما تنها به دلیل ترس از درد هایی که باید در طول زایمان طبیعی تحمل کنند انجام این روش زایمان را انتخاب نمی کنند. امروزه روش ها و دارو های مختلفی وجود دارد تا بتوان درد زایمان طبیعی را کنترل کرد.

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان هستند شما می توانید با شماره های

۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸

۲۲۶۸۳۸۱۸

۲۲۶۸۳۹۱۹

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

آمادگی های قبل از زایمان سزارین

قبل از انجام زایمان سزارین مادر باید آمادگی های لازم را داشته باشد که برخی از آن ها شامل:

  • در روز زایمان تمام وضعیت جنین و مادر بررسی می شود تا از سلامت هر دو مطمئن شد.
  • مادر باید لباس مخصوصی را به تن داشته باشد.
  • قبل از انجام زایمان حتما به این نکته توجه کنید که پایین تنه خود را اصلاح کنید این کار باعث شده تا ورود شما به اتاق عمل سریع تر باشد.
  • به منظور دفع ادرار لوله ای به بدن متصل می شود.
  • برای بیهوشی ابتدا فشار خون مادر توسط تکنسین بیهوشی اندازه گیری می شود، این کار باید طبق نظر پزشک باشد.
  • برای شناسایی مادر و فرزند دستبندی به دست آن ها بسته می شود.

مراحل انجام زایمان سزارین

برای انجام این نوع زایمان ابتدا مادر باید تحت بیهوشی قرار بگیرید بعد از تزریق مادر سرمایی را در بدن خود احساس می کند، بعد از اینکه بیهوشی کامل انجام شد، برش هایی به صورت افقی و عمودی روی شکم و رحم ایجاد می شود تا نوزاد خارج شود، به محض خارج شدن نوزاد می بایست از اتاق خارج شود، ولی درمقابل زایمان طبیعی به این شکل نیست یعنی زمانی که نوزاد به دنیا آمد مادر می تواند کودک خود را در آغوش بگیرد، در انتها محل برش خورده توسط جراح بخیه می شود.

نتیجه گیری

در آخر می توانیم به عنوان خلاصه ای از مطالب بیان کنیم که لازم است تا حتما  انتخاب روش زایمان توسط متخصص زنان  انجام شود، دکتر فاطمه سمامی بهترین متخصص زنان در تهران با بررسی وضعیت مادر و جنین روش زایمان را انتخاب می کند تا عملا زایمان بدون کوچکترین عوارضی برای مادر و جنین انجام شود. نمی توان به طور مستقیم هیچ کدام از روش های زایمان را تکذیب کرد اما  زایمان سزارین تنها در موارد ضروری  که  ممکن است  جان مادر و  نوزاد در خطر باشد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر فاطمه سمامی جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی( بهترین متخصص زنان در شمال تهران )

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRFA_IR