صفحه اصلی » بارداری و زایمان » زایمان سزارین

زایمان سزارین

آنچه می خوانید...

هنگامی که خانم‌های باردار به دوران بارداری می‌رسند، اغلب به روش زایمان خود فکر می‌کنند. زایمان می‌تواند به دو صورت طبیعی و سزارین انجام شود، و بهترین روش برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، قبل از انتخاب روش زایمان، بهتر است اطلاعات خود را در این زمینه افزایش داده و با فواید و عوارض هر کدام آشنا شوید. سوالاتی مانند “درد زایمان سزارین چگونه است؟”، “آیا زایمان سزارین عوارض خطرناکی دارد؟”، “زایمان سزارین چگونه انجام می‌شود؟” و “بهترین متخصص زنان برای انجام زایمان سزارین کیست؟” از جمله سوالاتی هستند که خانم‌های باردار از پزشکان خود می‌پرسند. اگر شما هم تصمیم به زایمان سزارین دارید و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، توصیه می‌شود ادامه مطلب را مطالعه کنید.

زایمان سزارین

زایمان سزارین چگونه انجام می شود ؟

زایمان سزارین واقعیتاً یک عمل جراحی است که در طی آن، پوست شکم باز می‌شود و متخصص زنان و زایمان به داخل شکم دسترسی پیدا می‌کند تا به رحم و عضلات زیر آن دسترسی داشته باشد. این روش زایمان حاوی طرفداران و مخالفان خود است. برخی از زنان ممکن است به دلیل ترس از زایمان طبیعی، تصمیم به زایمان سزارین بگیرند، اما این تصمیم ممکن است بهترین گزینه نباشد. دکتر فاطمه سمامی، متخصص زنان در شرق تهران، توصیه می‌کند که زنان زایمان سزارین را فقط در موارد اضطراری انجام دهند و گزینه اول آن‌ها همیشه زایمان طبیعی باشد.

دلایل پرطرفدار بودن زایمان سزارین

دلایل محبوبیت زایمان سزارین بسیاری از افراد، به جای زایمان طبیعی، تمایل به انجام زایمان سزارین دارند و این می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد، از جمله:

  • پیشرفت‌های پزشکی: پیشرفت‌های علم پزشکی، به ویژه در زمینه زنان و زایمان، باعث بروز اختلالاتی مانند انتقال خون و عوارض بیهوشی شده است.
  • کاهش خطرات: با پیشرفت‌های زایمان سزارین، خطرات و عوارض برای نوزادانی که به این روش به دنیا می‌آیند، به حداقل می‌رسد و این باعث می‌شود والدین نگرانی کمتری داشته باشند.

ترس از زایمان طبیعی

همانطور که قبلا هم اشاره شد، ، برخی از مادران پتانسیل زایمان طبیعی را دارند اما تنها به دلیل ترس از درد هایی که باید در طول زایمان طبیعی تحمل کنند انجام این روش زایمان را انتخاب نمی کنند. امروزه روش ها و دارو های مختلفی وجود دارد تا بتوان درد زایمان طبیعی را کنترل کرد.

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان هستند شما می توانید با شماره های

۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸

۲۲۶۸۳۸۱۸

۲۲۶۸۳۹۱۹

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

آمادگی های قبل از زایمان سزارین

قبل از انجام زایمان سزارین، مادر باید برخی آمادگی‌های اساسی را داشته باشد. این آمادگی‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

  1. بررسی وضعیت جنین و مادر: در روز زایمان، وضعیت جنین و مادر بررسی می‌شود تا از سلامت هر دو مطمئن شویم.
  2. لباس مخصوص: مادر باید لباس مخصوصی را به تن داشته باشد.
  3. اصلاح پایین تنه: قبل از ورود به اتاق عمل، توصیه می‌شود که مادر پایین تنه خود را اصلاح کند تا ورودش به اتاق عمل سریع‌تر انجام شود.
  4. اتصال لوله ادراری: به منظور دفع ادرار، لوله ادراری به بدن متصل می‌شود.
  5. اندازه‌گیری فشار خون: قبل از بیهوشی، فشار خون مادر توسط تکنسین بیهوشی اندازه‌گیری می‌شود، با این حال این کار باید طبق نظر پزشک انجام شود.
  6. دستبندی: برای شناسایی مادر و فرزند، دستبندی به دست آن‌ها بسته می‌شود.

مراحل انجام زایمان سزارین

برای انجام این نوع زایمان ابتدا مادر باید تحت بیهوشی قرار بگیرید بعد از تزریق مادر سرمایی را در بدن خود احساس می کند، بعد از اینکه بیهوشی کامل انجام شد، برش هایی به صورت افقی و عمودی روی شکم و رحم ایجاد می شود تا نوزاد خارج شود، به محض خارج شدن نوزاد می بایست از اتاق خارج شود، ولی درمقابل زایمان طبیعی به این شکل نیست یعنی زمانی که نوزاد به دنیا آمد مادر می تواند کودک خود را در آغوش بگیرد، در انتها محل برش خورده توسط جراح بخیه می شود.

نتیجه گیری

در آخر می توانیم به عنوان خلاصه ای از مطالب بیان کنیم که لازم است تا حتما  انتخاب روش زایمان توسط متخصص زنان  انجام شود، دکتر فاطمه سمامی بهترین متخصص زنان در تهران با بررسی وضعیت مادر و جنین روش زایمان را انتخاب می کند تا عملا زایمان بدون کوچکترین عوارضی برای مادر و جنین انجام شود. نمی توان به طور مستقیم هیچ کدام از روش های زایمان را تکذیب کرد اما  زایمان سزارین تنها در موارد ضروری  که  ممکن است  جان مادر و  نوزاد در خطر باشد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر فاطمه سمامی جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی( بهترین متخصص زنان در شمال تهران )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *