دکترفاطمه سمامی » بارداری و زایمان » درمان اختلالات جنسی
۳ دقیقه
درمان اختلالات جنسی

درمان اختلالات جنسی

آنچه می خوانید...

بروز مشکلات جنسی در زنان و مردان ممکن است در هر سنی رخ دهد ،  از آنجا که هر گونه اختلال در روابط زناشویی افراد می تواند تاثیرات منفی  بر کانون خانواده و اعتماد به نفس افراد داشته باشد لازم است تا  اقدامات لازم  به منظور درمان و برطرف کردن این دسته از اختلالات  لحاظ شود . در ادامه این مطلب دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان در  تهران  به بررسی راه های درمان این اختلالات می پردازند ، اگر شما هم به دلیل افزایش و یا هر علت دیگر از مشکلات جنسی رنج می برید با ماهمراه باشید .

درمان اختلالات جنسی

اختلال عملکرد جنسی

نگرانی  های جنسی در همه زنان  شایع بوده و یک مشکل  مختص  دوران یائسگی محسوب نمی شود .  مشکلات جنسی  با افزایش  سن افزایش می یابند .  حداکثر آن  در میانسالی  یعنی سن 45-69 سال است  و بعد  از 65 سال کاهش  می یابد .  اتیولوژی  مشکلات جنسی  در زنان  چند عاملی  و شامل افسردگی  و اضطراب ، تعارض  در روابط ، استرس ، خستگی، سابقه  آزار جنسی ، مصرف دارو ، و مشکلات  فیزیکی (واژینیت آتروفیک ،اندومتریوز) ناخوشایند  کننده  فعالیت جنسی  می باشد .  در طی  گذار یائسگی  دیسپارونی  افزایش ، تمایل  جنسی کاهش می یابد  اما بر انگیختگی ،  لذت و فرکانس  نزدیکی  بی تغییر است .

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان هستند شما می توانید با شماره های

۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸

۲۲۶۸۳۸۱۸

۲۲۶۸۳۹۱۹

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

درمان اختلالات جنسی

هورمون تراپی

استروژن  در درمان خشکی  واژن  و دیسپارونیا  فوق العاده  موثر است . اما  بر علایق  جنسی، بر انگیختگی  و ارگاسم  بی تاثیر است .

درمان با آندروژن  عملکرد جنسی  را در گروه  های خاص از زنان  یائسه بهبود  می بخشد . در اروپا برچسب های  پوستی  تستوسترون  برای درمان  تمایلات  جنسی هیپواکتیو  در زنانی  که از طریق  جراحی یائسه  شده اند  پذیرفته  شده است .

درمان های جایگزین

به جز آتروفی  واژینال  و دیسپارونی  که  به استروژن  درمانی به خوبی  پاسخ می دهند، سایر مشکلات  بدون هورمون  تراپی به طور  موثر درمان  می شوند . کیفیت روابط  و ستیزه  جویی ، استرس  و خستگی  پیشگویی  کننده  رضایت  جنسی هستند  . زوج ها اغلب  از مشاوره،  تغییر شیوه  زندگی  بهره می برند .

افسردگی  و اضطراب  درمان شده  و دوز داروهای ضد افسردگی  تنظیم می شود .

اندیکاسیون اصلی هورمون تراپی  بهبود گرگرفتگی  و علائم همراه  آن است  و همه زنان  کاندید  هورمون تراپی  باید  از خطرات و مزایای  بالقوه  همه گزینه  های درمانی آگاه شوند .

خلاصه مطلب

در آخر این مطلب می توان به خلاصه ای از مطالب بیان کنیم،  بهتر است  کنترل های منظم نزد متخصص زنان داشته باشید چه در  سنین جوانی و چه میانسالی ، امروزه راهکار های مختلفی برای درمان اختلالات جنسی وجود دارد پس جای نگرانی نیست  ، دکتر فاطمه سمامی با بررسی شرایط کامل  بیمار همیشه بهترین راه درمان را انتخاب می کنند تافرد  در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر فاطمه سمامی جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی( بهترین متخصص زنان در تهران )

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IRFA_IR