صفحه اصلی » خدمات زیبایی و جوانسازی زنان » جراحی لابیاپلاستی ترمیمی

جراحی لابیاپلاستی ترمیمی

آنچه می خوانید...

در بعضی از مواقع که خانم ها از عمل لابیاپلاستی اولیه خود رضایت کامل ندارند جراحی لابیاپلاستی ترمیمی پیشنهاد می شود تا از این طریق بتوان تمامی ایرادات و مشکلات ایجاد شده در جراحی اول را رفع کرد. ما در این نوشتار قصد داریم تا در مورد لابیاپلاستی ترمیمی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

لابیاپلاستی ترمیمی

انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی، با وجود انجام آن با سرعت بیشتر نسبت به لابیاپلاستی اولیه، حساسیت بسیار بالایی دارد. این به این دلیل است که جراح باید بسیار دقت کند تا بعد از گذشت مدت زمانی از جراحی، بیمار دچار مشکلات جدید نشود.

روش‌های مختلفی برای انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی وجود دارد، از جمله جراحی و لیزر. انتخاب هر یک از این روش‌ها بستگی به شرایط جسمانی بیمار دارد.

با توجه به حساسیت بالای این جراحی و تمامی موارد مرتبط، انتخاب پزشک مناسب بسیار حیاتی است تا نیاز به جراحی ترمیمی نباشد. همچنین، پزشک باید نسبت به جراحی اولیه آگاه باشد تا بتواند به درستی جراحی را انجام دهد.

مناسب ترین زمان برای انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی

گاهی اوقات، خانم‌ها ممکن است جراحی لابیاپلاستی را به منظور رفع اسکارهای ناشی از جراحی‌های قبلی خود انجام دهند. زمان مناسب برای این جراحی حدود ۶ ماه پس از عمل اولیه است. اگر مایلید زودتر از این زمان جراحی را انجام دهید، بهتر است این موضوع را با پزشک خود مطرح کنید. اما باید توجه داشت که در این صورت، احتمال وجود مشکلاتی مانند رد زخم، پوست اضافی، نامتقارن بودن لابیاها و غیره وجود دارد که هنوز به طور کامل مشخص نشده است. بنابراین، با توجه به این مسائل، لازم است تا مدتی صبر کرده و سپس مجدداً به جراحی ترمیمی اقدام کنید.

لازم به ذکر است که در برخی موارد، ممکن است این مشکلات پس از ۲ هفته تا ۱ ماه قابل تشخیص باشند و در این صورت، جراحی به شکل کاملاً سرپایی انجام می‌شود.

دلایل نیاز به انجام لابیاپلاستی ترمیمی

از جمله دلایلی که می توان گفت فرد نیازمند انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی است به شرح زیر می باشد:

  • در بعضی از مواقع ممکن است لابیاها بیش از اندازه برداشته شوند که با وجود چنین شرایطی نیاز به جراحی ترمیم است.
  • زمانی که لابیاها با یکدیگر تقاون نداشته باشند جراحی ترمیمی لازم است تا انجام شود.
  • در بعضی از مواقع به دلیل استفاده از تکنیک های نادرست ممکن است محل بخیه ها باقی بماند که باوجود چنین شرایطی جراح زنان توصیه به انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی می کند.

اقدامات مراقبتی بعد از لابیاپلاستی ترمیمی

بسیاری از افراد ممکن است اقدامات مراقبتی پس از جراحی لابیاپلاستی را به درستی انجام ندهند. اما باید تاکید کرد که رعایت تمامی مراقبت‌های پس از جراحی لابیاپلاستی می‌تواند منجر به بهترین نتیجه از عمل شود و همچنین عوارض ناشی از جراحی نیز کاهش می‌یابد. اقدامات مراقبتی شامل موارد زیر می‌شود:

  • توجه به شستشو و خشک کردن محل جراحی، زیرا رطوبت باقی‌مانده ممکن است منجر به تغییر شکل لابیاها شود.
  • خودداری از رابطه جنسی برای مدتی پس از جراحی.
  • مصرف دقیق و به موقع داروهای تسکین درد توسط پزشک.
  • اجتناب از مصرف سیگار، الکل یا هر نوع دخانیات دیگر برای مدتی پس از جراحی، زیرا این موارد می‌توانند روند بهبودی را کندتر کنند.
  • خودداری از ایجاد هر گونه فشار به محل جراحی.
  • اجتناب از فعالیت‌های سنگین بدنی یا ورزش‌های سخت که ممکن است باعث باز شدن بخیه‌ها شود.

سوالات متداول در مورد لابیاپلاستی ترمیمی

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خوانید جراحی لابیاپلاستی ترمیمی چون به نسبت جراحی اولیه حساس تر است در نتیجه لازم است تا در ابتدا عمل خود را نزد یک جراح با تجربه و کار بلد انجام دهید از همه مهم تر رعایت تمامی اقدامات مراقبتی بعد از جراحی را رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *