دکترفاطمه سمامی » خدمات زیبایی و جوانسازی زنان » جراحی لابیاپلاستی ترمیمی
۷ دقیقه

جراحی لابیاپلاستی ترمیمی

آنچه می خوانید...

در بعضی از مواقع که خانم ها از عمل لابیاپلاستی اولیه خود رضایت کامل ندارند جراحی لابیاپلاستی ترمیمی پیشنهاد می شود تا از این طریق بتوان تمامی ایرادات و مشکلات ایجاد شده در جراحی اول را رفع کرد. ما در این نوشتار قصد داریم تا در مورد لابیاپلاستی ترمیمی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

لابیاپلاستی ترمیمی

انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی با اینکه به نسبت به لابیاپلاستی اولیه با سرعت بیشتری انجام می شود ولی در مقابل می توان گفت که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که جراح می بایست برای اعمال تغییرات دقت خیلی زیادی داشته باشد تا بعد از گذشت مدتی بعد از جراحی بیمار مجدد دچار مشکل نشود.

نحوه انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی به روش های مختلفی چون جراحی و لیزر قابل انجام می باشد که انتخاب هر یک از روش های نام برده بستگی به شرایط جسمانی بیمار دارد.

پس با توجه به تمامی موارد گفته شده در مورد این جراحی و حساسیت های بالای آن بهتر است تا در انتخاب پزشک خود دقت کافی و لازم را داشته باشید تا نیازی به جراحی ترمیمی نباشد علاوه بر آن به منظور انجام این جراحی لازم است تا پزشک نسبت به جراحی اولیه آگاه باشد.

مناسب ترین زمان برای انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی

در بعضی از مواقع ممکن است خانم ها این جراحی را با هدف رفع محل اسکار انجام دهند که مناسب زمان آن 6 ماه بعد از عمل اولیه است.

شاید این سوال را از پزشک خود بپرسید که جراحی را زودتر از زمان گفته شده نیز می توان انجام داد؟در پاسخ باید گفت که خیر چرا که خیلی از موارد مثل رد زخم، پوست اضافی، نامتقارن بودن لابیاها و … هنوز به طور کامل مشخص نیست، پس با توجه به تمامی موارد گفته شده لازم است تا مدتی را صبر کرده و بعد مجدد اقدام به جراحی ترمیمی کنید.

البته باید اشاره کنیم که کنیم که در بعضی از مواقع این مشکلات ممکن است بعد از گذشت 2 هفته تا 1 ماه بتوان آن را تشخیص داد که در این صورت جراحی به شکل کاملا سرپایی انجام می شود.

دلایل نیاز به انجام لابیاپلاستی ترمیمی

از جمله دلایلی که می توان گفت فرد نیازمند انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی است به شرح زیر می باشد:

  • در بعضی از مواقع ممکن است لابیاها بیش از اندازه برداشته شوند که با وجود چنین شرایطی نیاز به جراحی ترمیم است.
  • زمانی که لابیاها با یکدیگر تقاون نداشته باشند جراحی ترمیمی لازم است تا انجام شود.
  • در بعضی از مواقع به دلیل استفاده از تکنیک های نادرست ممکن است محل بخیه ها باقی بماند که باوجود چنین شرایطی جراح زنان توصیه به انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی می کند.

اقدامات مراقبتی بعد از لابیاپلاستی ترمیمی

خیلی از شما ممکن است اقدامات مراقبتی بعد از جراحی به درستی انجام ندهید ولی باید اشاره کنیم که رعایت تمامی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی باعث شده تا بهترین نتیجه از عمل را دریافت کرد از همه مهم تر عوارض ناشی بعد از جراحی نیز به نسبت کاهش می یابد. از جمله مهم ترین اقدامات مراقبتی به شرح زیر است:

  • توجه داشته باشید که نحوه شستشو محل جراحی شده و خشک کردن آن از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر رطوبت در محل جای شده باقی بماند می تواند منجر تغییر شکل لابیاها شود.
  • داشتن رابطه جنسی بعد از جراحی برای مدتی به هیچ عنوان به شدت خودداری کنید.
  • پزشک ممکن است برای شما داروهایی را به منظور تسکین درد تجویز کند که لازم است تا تمامی آن ها حتما به موقع و سر وقت مصرف شود.
  • از مصرف سیگار و الکل یا هر دخانیات دیگری برای مدتی بعد از جراحی اجتناب کنید چرا که باعث شده تا روند بهبودی بعد از عمل کند تر شود.
  • از ایجاد هر گونه فشار به محل جراحی شده به شدت خودداری کنید.
  • فعالیت های سنگین بدنی یا ورزش های سخت باعت باز شدن بخیه ها می شود پس بهتر است از انجام این قبیل کارها به پرهیز کنید.

سوالات متداول در مورد لابیاپلاستی ترمیمی

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خوانید جراحی لابیاپلاستی ترمیمی چون به نسبت جراحی اولیه حساس تر است در نتیجه لازم است تا در ابتدا عمل خود را نزد یک جراح با تجربه و کار بلد انجام دهید از همه مهم تر رعایت تمامی اقدامات مراقبتی بعد از جراحی را رعایت کنید.

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRFA_IR