دکترفاطمه سمامی » خدمات زیبایی و جوانسازی زنان » عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا
۷ دقیقه

عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

آنچه می خوانید...

عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

بیش از حد بزرگ یا نامتقارن بودن لب‌های واژن علاوه بر آن که زیبایی ناحیه تناسلی را کاهش می‌دهد، مشکلات متعددی را نیز هنگام ورزش کردن، برقراری رابطه جنسی و انجام فعالیت‌های روزمره برای بانوان ایجاد می‌کند. بدشکلی و عدم تقارن لابیا غالباً پی‌آمد زایمان طبیعی است، هرچند هیپرتروفی (افزایش حجم بافت) گاهی عامل ژنتیکی دارد یا از اضافه وزن بدن نشأت می‌گیرد.

چنانچه لب‌های واژن بیش از حد بزرگ و نامتقارن باشد، عمل جراحی لابیاپلاستی انجام می‌شود. البته عمل جراحی همواره بهترین روش محسوب نمی‌شود و مسلماً جراحی عوارض و خطرهای خاص خود را به دنبال دارد. خوشبختانه روش‌های جایگزینی برای جراحی وجود دارد که یکی از موثرترین آنها کوچک کردن لب‌های واژن با لیزر مونالیزا تاچ است. نتایج ترمیم واژن با لیزر مونالیزا تاچ بسیار بهتر از نتایجی است که با تیغ جراحی به دست می‌آید.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#6cdbe4″]

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ روشی غیرجراحی برای درمان اکثر مشکلات واژن است که لزوم انجام جراحی گسترده و تهاجمی پلاستیک را از بین می‌برد. مونالیزا تاچ درمانی مناسب برای بانوانی است که در جستجوی درمانی با تهاجم کمتر نسبت به روش‌های جراحی قدیمی یا درمان دارویی هستند. به خاطر داشته باشید که فقط و فقط متخصص می‌تواند بهترین روش درمان و مناسب بودن لیزردرمانی را تعیین کند. ما معتقدیم که یک راه‌حل یکسان برای تمام بیماران وجود ندارد، اما حتماً برای هر بیمار یک راه‌حل وجود دارد. متخصص زنان و زایمان ابتدا وضعیت بیمار را در جلسه مشاوره به دقت بررسی می‌کند و سپس بهترین روش درمان را توصیه می‌کنند.

برای دریافت مشاوره جهت انجام درمان‌های زیبایی زنان می‌توانید با شماره‌های 021226839190212268381802177839463 جهت رزرو نوبت مشاوره اولیه اقدام نمایید.[/alert]

آیا می‌توان برای ترمیم واژن از لیزر مونالیزا تاچ استفاده کرد؟

از لیزر مونالیزا تاچ می‌توان برای ناحیه تناسلی خارجی، بر روی دهانه واژن، روی لب‌های داخلی واژن و پوست اطراف آن استفاده کرد. آتروفی واژن بیشترین آسیب را غالباً به این بافت‌ها می‌زند و درمان آنها برای تسکین عوارض پس از یائسگی و بهبود روابط زناشویی ضروری است. این که آیا می‌توان لابیاپلاستی را با لیزر انجام داد یا خیر، بستگی به نتیجه مورد نظر دارد. اگر هدف کوچک کردن لب‌های واژن باشد، نتیجه استفاده از لیزر مونالیزا تاچ با نتیجه حاصل از جراحی به روش قدیمی یکسان نخواهد بود. با این حال لیزر مونالیزا تحلیل رفتن و تغییر رنگ بافت واژن  را تا حدی جبران می‌کند و می‌توان از آن به عنوان یک درمان ثانویه بهره گرفت. مزیت شاخص لیزر واژن این است که به جراحی نیازی ندارد و دوران بهبود آن بسیار کوتاه است.

مزایای لابیاپلاستی با لیزر

ترمیم واژن با لیزر نسبت به جراحی ایمن‌تر است و نتایج بهتری را به دست می‌دهد. چون لیزر انعقاد بافت را تحریک می‌کند، خطر خونریزی وجود ندارد. به این ترتیب خطر زخم شدن و باقی ماندن اسکار پس از جراحی و ورم کردن ناحیه درمان کاهش می‌یابد و بیمار ناراحتی کمتری را تحمل می‌کند. به علاوه دوران بهبود لابیاپلاستی با لیزر بسیار کوتاه است. لیزر علاوه بر زیباسازی ناحیه خارجی واژن با افزایش دادن تولید کلاژن باعث افزایش تراکم و خاصیت ارتجاعی بافت نیز می‌شود.

نتیجه نهایی ترمیم واژن با لیزر زیباتر شدن ناحیه تناسلی خارجی و به تبع آن افزایش اعتماد به نفس و رضایت‌بخش‌تر شدن زندگی جنسی است.

متقاضی عمل زیبایی واژن با لیزر

از آنجایی که لابیاپلاستی با لیزر خاصیت ارتجاعی بافت را بهبود و میزان کلاژن را افزایش می‌دهد و باعث جوانسازی و زیبایی ناحیه تناسلی می‌شود، انجام این درمان برای اکثر بانوان مناسب است. به علاوه ترمیم واژن با لیزر خشکی واژن را کاهش می‌دهد و به همین دلیل به بانوانی توصیه می‌شود که از عوارض یائسگی شکایت دارند.

در کل لابیاپلاستی با لیزر به بانوانی توصیه می‌شود که:

 • از بزرگ شدن لب‌های کوچک واژن ناراحت هستند.
 • بزرگ بودن لابیای مینور باعث التهاب، ساییدگی، ورم و تحریک بافت می‌شود.
 • از درد و اختلال‌های التهابی مکرر ناشی از پوشیدن لباس‌های جذب شکایت دارند.
 • بزرگ بودن لابیای مینور باعث بدشکلی ناحیه تناسلی آنها شده است.

آمادگی قبل از درمان

آمادگی قبل از درمان شامل اقدامات زیر می‌شود:

 • مشاوره با متخصص زنان: متخصص زنان و زایمان باید سلامت عمومی بیمار و همچنین سلامت ناحیه تناسلی را تایید کند، از انگیزه بیمار برای انجام این جراحی مطلع شود، معاینه زنان را انجام دهد و از طریق انجام آزمایش‌هایی مانند تست پاپ اسمیر از عدم التهاب واژن و فرج مطمئن شود.
 • بیمار باید از دو هفته قبل از جراحی مصرف آسپرین و مشتقات آن (برای مثال Acard)، ویتامین E، داروهای ضدویروس و مخصوص درمان آنفلوآنزا را قطع کند؛ چون چنین داروهایی باعث خونریزی طولانی مدت حین جراحی می‌شود.
 • بیمار باید از سه روز قبل از عمل استعمال دخانیات را به روزی سه یا چهار سیگار کاهش دهد.
 • چنانچه ناراحتی عفونی دو هفته قبل از جراحی بروز یابد، بیمار موظف است این مورد را به پزشک اطلاع دهد.
 • اگر عمل تحت بیهوشی عمومی انجام شود، بیمار باید از 6 ساعت قبل از جراحی هیچ چیزی نخورد و آزمایش خون (APTT، مورفولوژی، سدیم، پتاسیم، زمان انعقاد سفالیت کائولین، فیبرینوژن، گلوکز، شمارش گلبول‌های خون و میزان قند خون) را انجام دهد.

ترمیم واژن با لیزر مونالیزا تاچ

متخصص لب‌های بزرگ و یا کوچک واژن (لابیای ماژور و مینور) را با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ کوچک می‌کند و تغییر شکل می‌دهد و بافت اضافی لب واژن را با لیزر جدا می‌کند. لابیاپلاستی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

اگرچه عمل زیبایی واژن با لیزر مونالیزا تاچ بدون درد است و نیازی به بی‌حسی ندارد، با این حال هنگامی که بر روی ناحیه تناسلی خارجی انجام می‌شود، متخصص برای راحتی بیشتر بیمار از کرم بی‌حسی استفاده می‌کند. بیمار حرارت مختصری را در طول درمان حس می‌کند.

جوانسازی غیرجراحی واژن با لیزر باید در سه جلسه انجام شود و پس از آن درمان سالانه یک یا دو بار تکرار شود تا سلامت واژن حفظ شود. ترمیم واژن با لیزر نیاز به آمادگی خاصی ندارد و درمان حدوداً 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد. در اکثر موارد یک جلسه درمان کفایت می‌کند، اما اگر بدشکلی شدید باشد، درمان باید هر دو تا چهار هفته یک بار تکرار شود. متخصص تعداد جلسات لازم را برای دستیابی به نتیجه مطلوب تعیین می‌کند.

پیش شرط لابیاپلاستی با لیزر آزمایش سیتولوژی (یاخته شناسی) است که باید حداکثر 6 ماه قبل از عمل انجام شده باشد.

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان دارای تجربه و مهارت لازم در زمینه بیماری زنان، نازایی و لاپاراسکوپی هستند شما می توانید جهت مشاوره در خصوص عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا با شماره های  ۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸ – ۲۲۶۸۳۸۱۸ – ۲۲۶۸۳۹۱۹ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

مراقبت پس از درمان

بیمار باید پس از عمل ترمیم واژن با لیزر حدود 7 روز استراحت کند و به مدت 4 هفته رابطه جنسی نداشته باشد. دیگر توصیه‌های مربوط به مراقبت پس از درمان عبارت است از:

 • حمام آب داغ پس از کوچک کردن لب‌های واژن با لیزر ممنوع است.
 • خودداری از بلند کردن اشیاء سنگین
 • کاهش فعالیت بدنی

دوران بهبود برای تمام بیماران یکسان نیست، اما معمولاً شش هفته طول می‌کشد. ناراحتی بیمار پس از گذشت ده روز کاهش می‌یابد، البته باز هم تاکید می‌کنیم که چگونگی پشت سر گذاشتن دوران بهبود به شرایط و سلامت عمومی هر بیمار بستگی دارد.

مهم‌ترین نکته برای تضمین ایمنی درمان مراجعه به یک جراح زنان مجرب است، بنابراین قبل از انتخاب جراح حتماً درباره ایشان تحقیق کنید.

موارد منع انجام لابیاپلاستی

 • بارداری
 • قاعدگی
 • اختلال‌های لخته شدن خون
 • عفونت واژن و فرج
 • دیابت
 • بیماری‌های نئوپلاستیک
 • سرطان

عوارض جانبی

در اکثر موارد ناراحتی، ورم و قرمزی خفیفی پس از عمل زیبایی واژن با لیزر مشاهده می‌شود که معمولاً ظرف یک تا سه روز برطرف می‌شود.

هزینه

بیماران جهت اطلاع از هزینه لابیاپلاستی با لیزر باید به متخصص مراجعه کنند.

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

یک پاسخ

 1. عذر میخوام دختران باکره هم میتونن از این جراحی استفاده کنند؟؟؟
  بعد شنا کردن بعد جراحی ممکنه؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IRFA_IR