تزریق چربی به واژن

آنچه می خوانید...

در حالت ایستاده یا نشسته، لابیای ماژور یا لب‌های بیرونی واژن، به عنوان یکی از قسمت‌های قابل مشاهده‌تر دستگاه تناسلی خارجی زنان، شناخته می‌شوند. همانند دیگر قسمت‌های بدن، تغییراتی در لابیا بزرگ ممکن است نشانه‌های پیری را نشان دهد، به ویژه زمانی که همراه با تغییرات وزن، بارداری و عوامل ژنتیکی باشد. بسیاری از زنان از ظاهر شل یا آویزان بودن لابیای بزرگ ناراضی هستند و این موضوع می‌تواند منجر به احساس ناخوشایندی یا خجالت شود. خوشبختانه، راه حل نسبتاً آسانی برای زنانی که به جوانسازی لابیای ماژورا علاقه‌مند هستند، وجود دارد. یک جراح زنان می‌تواند با استفاده از تزریق چربی، برای زنانی که می‌خواهند لابیای ماژور خود را جوان‌تر و پرتر نمایند، این عمل را انجام دهد. با انجام این جراحی، اعتماد به نفس، ظاهر و عملکرد زنان بهبود می‌یابد.

جوانسازی و حجیم کردن لابیا با تزریق چربی چیست؟

بزرگ کردن لابیا با تزریق چربی یک عمل زیبایی برای حجم دادن به لابیای بزرگ (لب های خارجی) برای ظاهری جوان و زیبا به اندام تناسلی است.

پیری طبیعی، کاهش تولید کلاژن، بارداری، زایمان و یائسگی ممکن است منجر به کاهش حجم و پیری در لابیاها شود. فیلرهای اسید هیالورونیک نیز ممکن است برای ایجاد بهبودی موقت مورد استفاده قرار گیرند.

اغلب، افزایش حجم لابیا از طریق تزریق چربی با سایر روش‌های جوانسازی واژن مانند لیزر یا RF ترکیب می‌شود. در ضمن لابیاپلاستی یک روش جراحی برای تغییر ظاهر لابیای مینور و لابیای بزرگ برای افرادی انجام می شود که به دنبال تغییرات بیشتری هستند.

بزرگ کردن لابیا با تزریق چربی چه نگرانی های زیبایی را درمان می کند؟

 
 

سلامت جنسی زنان

تزریق چربی به لابیا باعث جوانسازی و رفع پیری واژن می شود، به همین علت به افزایش سلامت و عملکرد جنسی بانوان کمک می کند.

 

اصلاح و بازسازی

بعد از بارداری و زایمان، بزرگ کردن و حجیم شدن لابیا با انتقال و تزریق چربی می تواند به تنهایی به عنوان بخشی از جوانسازی واژن صورت بگیرد.

چرا زنان به دنبال جوانسازی لابیای خود هستند؟

تغییرات هورمونی که با افزایش سن یا بارداری رخ می‌دهد، می‌تواند باعث کشیدگی لابیای مینور شود. همچنین، با پیشرفت سن، بدن چربی زیر پوستی را از دست می‌دهد و پوست نازک‌تر و شکننده‌تر می‌شود.

لابیای ماژور بیشتر از پوست و چربی زیر جلدی ساخته شده است. با تغییرات هورمونی و از بین رفتن چربی زیر جلدی، همراه با پیشرفت سن، لابیای ماژور کوچک‌تر می‌شود.

به طور کلی، لابیاهای زنان جوان پر و حجیم‌تر هستند، در حالی که لابیاهای زنان مسن کم‌حجم‌تر و کوچک‌تر هستند. این تغییرات باعث آویزان شدن آن‌ها می‌شود.

فواید جوانسازی لابیا از طریق تزریق چربی چیست؟

انجام تزریق چربی به واژن فواید بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت که برخی از آن ها عبارتند از:

 
 

نتایج طبیعی تر

 

از طریق چربی بدن خود شخص انجام می شود.

 

کم تهاجمی

 
 

حداقل زمان نقاهت و بهبودی

 

نتایج ماندگارتر

 

افزایش اعتماد به نفس

مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی به لابیای ماژور

انجام مراقبت های بعد از تزریق چربی به لابیا می تواند بسیار پر اهمیت باشد از همین رو بهتر است مراقبت های لازم و ضروری بعد از تزریق چربی به شرح زیر می باشد:

 
 
 
  • مصرف به موقع داروهای تجویز شده
  • عدم انجام فعالیت سنگین
  • عدم برقراری رابطه جنسی
  • دوش آب خنک یا ولرم
 
  • دستکاری نکردن محل جراحی
  • استفاده از کمپرس یخ
  • استفاده از گن به جهت جذب چربی تزریق شده

کاندیدای ایده آل برای بزرگ کردن لابیا با انتقال چربی چه کسی است؟

کاندیدای ایده‌آل برای بزرگ‌ کردن لابیا با تزریق چربی، بایستی در وضعیت سلامت عمومی کامل باشد. افزایش حجم لابیا با تزریق چربی برای کسانی که به دنبال درمان برای کاهش میل جنسی یا آنورگاسمی هستند توصیه نمی شود.

 
 

دوران نقاهت و بهبودی جراحی تزریق چربی به واژن چقدر است؟

معمولاً جراحی افزایش حجم لابیا نیازمند یک هفته نقاهت و بهبودی است. تورم و کبودی در این مدت با استفاده از کمپرس یخ کاهش می‌یابد. اکثر بیماران ممکن است در عرض چند روز به سرکار بازگردند؛ همچنین توصیه می‌شود که تا شش هفته از فعالیت جنسی و ورزش شدید خودداری کنند.

عوارض جانبی بالقوه افزایش لابیا با انتقال چربی چیست؟

عوارض جانبی این جراحی شامل قرمزی، کبودی، تورم، برآمدگی، عدم تقارن، عفونت، بی حسی، لخته شدن خون، نکروز چربی و نتایج نامطلوب می‌شود.

همچنین، یکی از نکات مهم برای انجام تزریق چربی به واژن، انتخاب بهترین متخصص زنان است، زیرا انتخاب درست می‌تواند منجر به دستیابی به نتایج مطلوب از جراحی شود.

بهبودی پس از تزریق چربی به واژن

در هنگام انجام جراحی جوانسازی لابیای ماژور، با استفاده از بی‌حسی موضعی، چربی به ناحیه لابیا تزریق می‌شود. بیماران در طول عمل کاملاً هوشیار هستند و می‌توانند در روز جراحی ترخیص شده و تنها تجربه کمی درد و نیاز به استراحت داشته باشند. اکثر بیماران ممکن است مقدار کمی داروهای مسکن مصرف کنند و ممکن است در یک یا دو روز بتوانند به کار خود بازگردند، با این حال میزان درد و نیاز به مسکن برای هر فرد متفاوت است. همچنین باید پس از جراحی، به مدت شش هفته از ورزش‌های شدید، آمیزش واژینال، استفاده از تامپون و نشستن در آب خودداری شود، همانند سایر جراحی‌های اندام تناسلی خارجی.

نتایج تزریق چربی به واژن

بر اساس مطالعات آماری، سطح رضایت بیماران پس از انجام تزریق چربی بسیار بالاست، به خصوص برای بیمارانی که به دنبال جوانسازی لابیای ماژور هستند. این روش مزایای زیادی برای آن‌ها دارد، از جمله ایجاد ظاهری پرتر، حجیم و جذاب به این ناحیه و افزایش جوانی آن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *