۵ دقیقه
تزریق-چربی-به-واژن-

تزریق چربی به واژن

آنچه می خوانید...

در حالت ایستاده یا نشسته، لابیای ماژور یا لب های بیرونی واژن، قابل مشاهده ترین اجزای دستگاه تناسلی خارجی خانم ها هستند. مانند سایر قسمت‌های بدن، لابیا بزرگ می‌تواند علائم پیری را نشان دهد، این امر به طور ‌ویژه زمانی که با تغییرات وزن، بارداری و استعدادهای ژنتیکی همراه باشد، بیشتر بروز پیدا می کند. بسیاری از خانم ها از ظاهر شل یا آویزان لابیای بزرگ ناراضی هستند و در نتیجه احساس ناراحتی یا خجالت می‌کنند. خوشبختانه، راه حل نسبتا آسانی برای زنانی که جوانسازی لابیای ماژورا را در نظر دارند، وجود دارد. یک جراح زنان می تواند با تزریق چربی برای خانم هایی که می‌خواهند ظاهر پرتر و جوان‌تری را در لابیای ماژور داشته باشند، انجام می ‌دهد. با انجام این جراحی، اعتماد به نفس، ظاهر و عملکرد زنان بازیابی می شود.

جوانسازی و حجیم کردن لابیا با تزریق چربی چیست؟

بزرگ کردن لابیا با تزریق چربی یک عمل زیبایی برای حجم دادن به لابیای بزرگ (لب های خارجی) برای ظاهری جوان و زیبا به اندام تناسلی است.

پیری طبیعی، کاهش تولید کلاژن، بارداری، زایمان و یائسگی ممکن است منجر به کاهش حجم و پیری در لابیاها شود. فیلرهای اسید هیالورونیک نیز ممکن است برای ایجاد بهبودی موقت مورد استفاده قرار گیرند.

اغلب، افزایش حجم لابیا از طریق تزریق چربی با سایر روش‌های جوانسازی واژن مانند لیزر یا RF ترکیب می‌شود. در ضمن لابیاپلاستی یک روش جراحی برای تغییر ظاهر لابیای مینور و لابیای بزرگ برای افرادی انجام می شود که به دنبال تغییرات بیشتری هستند.

بزرگ کردن لابیا با تزریق چربی چه نگرانی های زیبایی را درمان می کند؟

سلامت جنسی زنان

تزریق چربی به لابیا باعث جوانسازی و رفع پیری واژن می شود، به همین علت به افزایش سلامت و عملکرد جنسی بانوان کمک می کند.

اصلاح و بازسازی

بعد از بارداری و زایمان، بزرگ کردن و حجیم شدن لابیا با انتقال و تزریق چربی می تواند به تنهایی به عنوان بخشی از جوانسازی واژن صورت بگیرد.

چرا زنان به دنبال جوانسازی لابیای خود هستند؟

تغییرات هورمونی که با افزایش سن یا بارداری رخ می دهد می تواند باعث کشیدگی لابیای مینور شود. همچنین با افزایش سن، بدن چربی زیر پوستی (چربی که مستقیماً زیر پوست قرار دارد) را از دست می‌دهد و پوست نازک ‌تر و شکننده‌ تر می‌شود.

لابیای ماژور بیشتر از پوست و چربی زیر جلدی ساخته شده است. که با تغییرات هورمونی و با از بین رفتن چربی زیر جلدی، بالا رفتن سن، لابیای ماژور کوچک می‌شود.

خانم های جوان لابیا ماژور پر و حجیمی خواهند داشت ولی در مقابل در خانم های مسن لابیاها کم حجم و کوچک خواهند بود تمامی این موارد باعث آویزان شدن آن ها می شود.

فواید جوانسازی لابیا از طریق تزریق چربی چیست؟

انجام تزریق چربی به واژن فواید بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت که برخی از آن ها عبارتند از:

نتایج طبیعی تر

از طریق چربی بدن خود شخص انجام می شود.

کم تهاجمی

حداقل زمان نقاهت و بهبودی

نتایج ماندگارتر

افزایش اعتماد به نفس

مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی به لابیای ماژور

انجام مراقبت های بعد از تزریق چربی به لابیا می تواند بسیار پر اهمیت باشد از همین رو بهتر است مراقبت های لازم و ضروری بعد از تزریق چربی به شرح زیر می باشد:

  • مصرف به موقع داروهای تجویز شده
  • عدم انجام فعالیت سنگین
  • عدم برقراری رابطه جنسی
  • دوش آب خنک یا ولرم
  • دستکاری نکردن محل جراحی
  • استفاده از کمپرس یخ
  • استفاده از گن به جهت جذب چربی تزریق شده

کاندیدای ایده آل برای بزرگ کردن لابیا با انتقال چربی چه کسی است؟

کاندیدای ایده‌آل برای بزرگ‌ کردن لابیا با تزریق چربی، بایستی در وضعیت سلامت عمومی کامل باشد. افزایش حجم لابیا با تزریق چربی برای کسانی که به دنبال درمان برای کاهش میل جنسی یا آنورگاسمی هستند توصیه نمی شود.

دوران نقاهت و بهبودی جراحی تزریق چربی به واژن چقدر است؟

به طور معمول این جراحی به یک هفته دوران نقاهت و بهبودی نیاز دارد. تورم و کبودی در این مدت به کمک کمپرس یخ برطرف می شود. اکثر بیماران ظرف چند روز می توانند به سرکار باز می گردند؛ همچنین به بیماران توصیه می شود تا شش هفته از فعالیت جنسی و ورزش شدید خودداری کنند.

عوارض جانبی بالقوه افزایش لابیا با انتقال چربی چیست؟

عوارض جانبی عبارتند از قرمزی، کبودی، تورم، برآمدگی، عدم تقارن، عفونت، بی حسی، لخته شدن خون، نکروز چربی و نتایج نامطلوب.

همچنین یکی از نکاتی که برای انجام تزیرق چربی به واژن نیاز است تا مورد توجه قرار دهید انتخاب بهترین متخصص زنان می باشد چرا که یک انتخاب درست باعث شده تا نتیجه مطلوبی را نیز از جراحی خود دریافت کنید.

بهبودی پس از تزریق چربی به واژن

در حین جراحی، با بی حسی موضعی، چربی به ناحیه لابیا تزریق می شود. بیماران در طول عمل کاملاً هوشیار هستند و می‌توانند در روز جراحی ترخیص شده و زمان استراحت و درد کمی تجربه خواهند کرد. اکثر بیماران داروهای مسکن کمی مصرف می کنند و می توانند در عرض یک تا دو روز به سر کار خود بازگردند، البته آستانه درد افراد متفاوت بوده و ممکن است برخی از افراد مسکن بیشتری مصرف کنند. مانند سایر جراحی های اندام تناسلی خارجی، بیماران باید پس از تزریق چربی به لابیای ماژور به مدت شش هفته از ورزش های شدید، آمیزش واژینال، استفاده از تامپون و نشستن در آب خودداری کنند.

نتایج تزریق چربی به واژن

طبق مطالعات آماری، سطح رضایت بیمار پس از تزریق چربی بسیار بالاست. مخصوصاً برای بیمارانی که قصد جراحی واژن دارند، مزایای زیادی به جهت جوانسازی لابیا ماژور و ایجاد ظاهری پر، حجیم و جذاب به این ناحیه می بخشد.

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRFA_IR