صفحه اصلی » خدمات زیبایی و جوانسازی زنان » بخیه های عمل لابیاپلاستی

بخیه های عمل لابیاپلاستی

آنچه می خوانید...

ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد بخیه ها لابیاپلاستی که یکی از مهم ترین قسمت های جراحی محسوب می شود صحبت کنیم. جراحی لابیاپلاستی یکی از انواع جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی خانم ها محسوب می شود که با از آن به منظور جوانسازی ناحیه تناسلی استفاده می شود انجام این جراحی زیبایی واژن به دو روش جراحی و لیزر انجام می شود که بعد اتمام عمل برای پیشگیری از ایجاد عفونت لازم است تا محل جراحی شده حتما بخیه شود.

انواع بخیه در جراحی لابیاپلاستی

بخیه ها استفاده شده در عمل لابیاپلاستی

در جراحی لابیاپلاستی، از دو نوع بخیه جذبی و کشیدنی استفاده می‌شود. بخیه‌های جذبی با بدن انسان سازگاری بالایی دارند و به راحتی جذب می‌شوند، همچنین برای فرد هیچ نوع دردی به همراه ندارند. بخیه‌های کشیدنی نخ‌هایی از جنس نایلون، سیلک، پلی استر و پلی پروپلین هستند که به راحتی از بافت واژن عبور می‌کنند. بعد از بخیه زدن توسط جراح و متخصص زنان، لازم است مدتی بعد از عمل بخیه‌ها کشیده شوند.

بهتر است جراح حتماً از نخی که دارای کیفیت و قیمت مطلوبی است برای جراحی استفاده کند. هر کدام از این بخیه‌ها به نسبت هم قیمت متفاوتی دارند. بنابراین، انتخاب نخ مناسب برای بخیه‌ها در جراحی لابیاپلاستی بسیار مهم است.

نکات لازم در مورد بخیه های لابیاپلاستی

بعد از عمل لابیاپلاستی، مراقبت از بخیه ها یکی از مهم ترین قسمت ها است. در این مقاله، به بررسی تمامی نکات مراقبتی پس از عمل می پردازیم. این نکات شامل موارد زیر می شود:

  1. استفاده از توالت فرنگی به جای توالت عادی برای جلوگیری از باز شدن بخیه ها.
  2. حتما خشک کردن محل جراحی بعد از شستشو.
  3. اجتناب از فعالیت های سنگین بدنی و ورزش های سخت برای جلوگیری از باز شدن بخیه ها.
  4. استفاده به موقع از پماد های تجویز شده توسط پزشک برای پیشگیری از تورم و سوزش.
  5. اجتناب از دوچرخه سواری یا اسب سواری که می تواند فشار به محل جراحی ایجاد کند.
  6. استفاده از کمپرس یخ برای ترمیم محل جراحی.
  7. عدم نشستن یا خوابیدن بر روی محل جراحی بعد از عمل.
  8. خودداری از داشتن رابطه جنسی برای دوره 2 ماه بعد از عمل.

باید اشاره کنیم که علاوه بر رعایت مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی نوع تغذیه شما و داشتن سلامتی جسمانی در جوش خوردن زود تر بخیه ها می تواند بسیار نقش داشته باشد.

اگر بخیه های لابیاپلاستی باز شدند چه کاری باید انجام داد؟

یکی از خطرات یا عوارض جراحی لابیاپلاستی، باز شدن بخیه ها است که در صورت وقوع، لازم است به سرعت به پزشک مراجعه کنید. برای جوش خوردن بخیه ها، پزشکان معمولا پماد یا داروهایی تجویز می کنند که می تواند بسیار موثر باشد. با این حال، در بعضی از موارد، فرد ممکن است دچار خونریزی شود که نیاز به انجام جراحی ترمیمی لابیاپلاستی را به دنبال دارد.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که در دوران نقاهت، بسیاری از خانم‌ها احساس می کنند که بخیه‌های زده شده در حال باز شدن هستند. این احساس کاملاً طبیعی است، زیرا جراح متخصص زنان برای جلوگیری از باقی‌ماندن هرگونه آثاری از محل جراحی بر روی لابیاها، بخیه‌ها را خیلی سفت نمی‌زند. با این حال، در زمان شستشو، به هیچ عنوان فشاری به بخیه‌ها وارد نکنید، زیرا ممکن است باعث آسیب دیدگی بخیه‌ها شوید.

سوالات متداول در مورد بخیه های لابیاپلاستی

کلام آخر

همانطور که در این نوشتار خوانید جراحی لابیاپلاستی به دو روش جراحی و با لیزر قابل انجام است که هر کدام از روش های نام برده نیاز استفاده از بخیه بعد از جراحی دارند تا ایجاد عفونت بعد از لابیاپلاستی جلوگیری شود. البته ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که رعایت مراقبت های لازم است از بخیه ها باعث شده تا هر چه زودتر دوره نقاهت سپری شده و از همه مه مهم تر نتیجه مطلوبی را نیز از عمل خود دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *