دکترفاطمه سمامی » بیماری های زنان » اختلال میل و انگیزه جنسی
۳ دقیقه
اختلال میل و انگیزه جنسی

اختلال میل و انگیزه جنسی

آنچه می خوانید...

دلیل اختلال میل و انگیزه جنسی در خانم ها چیست ؟چرا زنان میل جنسی را از دست می دهند ؟ چه مواردی بر میل جنسی تاثیر دارند ؟ آیا شما هم پاسخ این سوالات را نمی دانید و به دنبال پاسخ آن ها هستید ؟ در ادامه این مطلب دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان در تهران به بررسی پاسخ این سوالات و اختلال میل و انگیزه جنسی می پردازند .

حدود 10 درصد زنان از دیس فونکسیون جنسی  ناراحت کننده رنج می برند . شایع ترین  تظاهر ، کوموربیدیته سطوح پایین میل جنسی  و انگیزش ذهنی، فاقد ارگاسم یا همراه  با ارگاسم های نادر است . ساختار سیکل پاسخ جنسی زن که نشانگر وقفه های گوناگونی است می تواند برای زن و پارتنر  وی جنبه درمانی بالایی داشته باشد . زوجین می آموزند که طبیعی است زنی که لطمه عاطفی دیده است  انگیزه کمی برای برقراری روابط جنسی داشته باشد .

اکثر زنان  به تحریک  بیشتر غیر فیزیکی ، تحریک  بیشتر  فیزیکی غیر ژنیتال  و تحریک  بیشتر جنسی  غیر مقاربتی  نیاز دارند . موضوعات  خصوصی، زمان انجام  رابطه جنسی  و نزدیکی عاطفی  در حین عشق ورزی  بایدتوسط متخصص در این زمینه مورد بحث قرار گیرند . فاکتور های شخصی مربوط  به زن  که ممکن است بر انگیختگی  او را مختل  کنند باید مشخص شوند .

فاکتور های بیولوژیک  موثر بر  بر انگیختگی  شامل خستگی ، اثرات  دارو و افسردگی  ممکن است دخالت  داشته باشند . ترس از عواقب نزدیکی مانند  فقدان روش  های ضد بارداری مناسب، یا دیس فونکسیون  پارتنر باید معین شوند .

تجاربی  از تکنیک های  کمک باروری  یا زایمان  ممکن است  موجب احساس  عدم کنترل  در زن شده  که به  نوبه  خود سبب  تلاش برای به دست گرفتن  کنترل تمام  ابعاد زندگی  و سرکوب احساسات  جنسی وی شود .

اختلالات بر انگیختگی ژنیتال

درمان تایید شده ای برای اختلالات برانگیختگی ژنیتال  وجود ندارد . تجویز سیلد نافیل لوبریکاسیون  را در زنان  دچار اختلال  در احتقان  ژنیتال ثانویه  به بیماری زمینه ای مثل دیابت  تا حدودی بهبود می بخشد .

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان هستند شما می توانید با شماره های

۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸

۲۲۶۸۳۸۱۸

۲۲۶۸۳۹۱۹

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

اختلال ارگاسمیک

اختلال ارگاسمیک  تمام طول عمر ، شایع تر از فقدان  اکتسابی  ارگاسم می باشد . اختلال ارگاسمیک در موارد زیر بیشتر رخ می دهد :

مشکلات ارتباطی

افسردگی

سو مصرف مواد

دارو ، یا بیماری مزمن

علل شایع فقدان ارگاسم عبارتند از :

خودنگری و کنترل وسواسی فرد طی  فاز برانگیختگی  که گاهی  با اضطراب و افکار منفی  آشفته  کننده حواس  همراه است.

احساسات  منفی در مورد  رابطه جنسی

اعتماد  به نفس پایین

تصور  بدنی ضعیف

سابقه  سوء رفتار جنسی

ترس از عدم  کنترل  و تکنیک  جنسی غیر موثر

در صورت رسیدن به سطح برانگیختگی بالا بدون ارگاسم و درمان اختلالات جنسی ، لازم است تا با یک متخصص زنان در این زمینه مشورت کنید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر فاطمه سمامی جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی( بهترین متخصص زنان در تهران )

دکتر فاطمه سمامی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IRFA_IR