هزینه ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

هزینه ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

واژن به طور طبیعی پس از زایمان تغییر می کند و ممکن است برای مدت زمان طولانی تر و گشادتر شود، خشک یا درد داشته باشد.

هنگام تولد، کودک از طریق دهانه رحم حرکت می کند و از طریق کانال زایمان خارج می شود . واژن در این زمان حالت کشسانی دارد و بزرگ تر می شود تا کودک بتواند از طریق آن عبور کند. گاهی اوقات پوست بین واژن و مقعد (پروینوم) ممکن است پاره شود یا توسط یک پزشک یا ماما بریده شود تا نوزاد را بیرون بیاورد که اپیزیوتومی نامیده می شود.این امر باعث گشاد شدن واژن می شود . بعد از زایمان طبیعی بسیاری از زنان احساس کنند واژن آنها شلتر یا خشکتر از حد معمول است و درد در طول رابطه جنسی دارند . حال برای این مشکل چه باید کرد ؟ در ادامه با ما همراه باشید .

عکس-ترمیم-واژن-با-پرینورافی

عکس-ترمیم-واژن-با-پرینورافی

عوارض بعد از زایمان طبیعی

زنان بعد از زایمان دچار عوارضی از جمله موارد ذیل می شوند :·

  •  بی اختیاری ادرار به دلیل تضعیف عضلات کف لگن
  •   خشکی واژن به دلیل کاهش هورمون های استروژن بدن
  •  درد در حین رابطه جنسی

گشاد شدن واژن به دلیل خروج نوزاد از کانال زایمان  به مدت شش ماه تا یک سال فرد باید صبر کند تا بدن به حالت طبیعی باز گردد اما اگر این عوارض همچنان ادامه داشته باشد یا شدیدتر باشد باید برای درمان آن اقدام کرد . در ادامه به روش های درمانی آن می پردازیم .

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان دارای تجربه و مهارت لازم در زمینه بیماری زنان، نازایی و لاپاراسکوپی هستند شما می توانید جهت مشاوره با شماره های

۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸

۲۲۶۸۳۸۱۸

۲۲۶۸۳۹۱۹

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

درمان بی اختیاری ادار

از آنجا که در فرآیند زایمان عضلات کف لگن ضعیف می شود نشت ادرار بدون کنترل فرد ایجاد می شود . پزشک متخصص معمولا ورزش های کگل را برای تقویت عضلات لگن به صورت روزانه توصیه می کند . در صورتی که بی اختیاری ادرار با این روش درمان نشد، نیاز به درمان دارد . درمان به دو صورت انجام می شود : لیزر و جراحی . در صورتی که بی اختیاری خفیف باشد با لیزر واژینال درمان می شود و در صورتی که شدید باشد با جراحی درمان می شود .

جراحی زیبایی برای ترمیم واژن

همان طور که گفتیم در برخی زایمان ها ناحیه پرینه دچار پارگی می شود که منجر به مشکلاتی از قبیل بی اختیاری ادرار ، خشک شدن واژن ، گشاد شدن واژن می شود که گشاد شدن واژن خود باعث بروز عفونت به واژن می شود . بنابراین برای برطرف کردن این مشکل از جراحی زیبای واژن به نام پرینورافی استفاده می شود . در این جراحی که با بی حسی یا بیهوشی انجام می شود ناحیه پرینه ترمیم می شود . این جراحی نه تنها عوارض ذکر شده را از بین می برد بلکه باعث تنگ شدن وازن نیز می گردد.

هزینه ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

از آنجائیکه این جراحی در بیمارستان انجام می شود هزینه ها شامل هزینه بیهوشی یا بی حسی ، تجهیزات اتاق عمل ، هزینه بیمارستان ، دستمزد جراح زیبایی زنان می باشد .

درمان خشکی واژن

خشکی واژن باعث مشکلاتی از قبیل درد در هنگام رابطه جنسی و خارش و تورم می شود . برای درمان این مشکل تنها با چند جلسه لیزر واژینال می توان آن را برطرف کرد .

نظر بیماران دکتر سمامی

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است