زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

راه تشخیص زگیل تناسلی چگونه است ؟  آیا ممکن است زگیل تناسلی خود به خود از بین برود ؟ درمان گیاهی زگیل تناسلی امکان پذیر است ؟ بهترین راه درمان زگیل تناسلی چیست ؟  آیا شما هم پاسخ سوالات پرسیده شده  را نمی دانید ؟ آیا شما هم  با این بیماری خطرناک آشنا نیستید ؟  در ادامه این مطلب دکتر فاطمه سمامی  متخصص زنان در تهران به  بررسی  پاسخ این سوالات و راه های تشخیص آن می پردازند  با ما همراه باشید .

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی یکسری ضایعات کوچک می باشند ، که معمولا  به رنگ پوست هستند ولی گاهی اوقات به رنگ تیره یا صورتی هم دیده می شوند، در ناحیه ولو، لابیا ها، واژن ، آلت تناسلی، داخل و یا اطراف مقعد دیده می شود . بسیاری از ضایعات هستند که در این ناحیه دیده می شوند ، متاسفانه امروزه به دلیل آنکه HPV  و یا زگیل تناسلی شایع شده است،  هر فردی که دچار یک نوع ضایعه ای در این ناحیه می شود در مرحله اول به زگیل تناسلی  شک می کند.

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان هستند شما می توانید با شماره های

۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸

۲۲۶۸۳۸۱۸

۲۲۶۸۳۹۱۹

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

آیا هر گونه  ضایعه در ناحیه تناسلی دلیل بر وجود  زگیل تناسلی است ؟

دکتر فاطمه سمامی بیان می کنند  که تعداد مراجعین به مطب برای  شک به زگیل تناسلی  بسیار زیاد  است، متاسفانه این افراد  در زمان مراجعه به مطب  استرس بسیار زیادی دارند که در همان ابتدا این گونه تصور می کنند  که مبتلا به زگیل تناسلی هستند.

باید به این افراد گفت  که این تصور کاملا اشتباه است ، ما انواع مختلف ضایعات ویروسی ، بیماری های پومستی  و بعضی بیماری های عفونی را داریم که  می توانند سبب بروز ضایعاتی در این ناحیه شوند .

تنها متخصص زنان می تواند  تشخیص دهد که این  ضایعه ایجاد شده ، زگیل تناسلی هست  یا خیر .

زگیل تناسلی

تشخیص زگیل تناسلی

از آنجا که برای  تشخیص زگیل تناسلی  تست خاصی وجود ندارد، بعضی  اوقات حتی پزشک هم نمی تواند  به طور قطع تصمیم بگیرد که  این ضایعه  زگیل تناسلی است یا خیر ، در این موارد پزشک متخصص با استفاده از بیوپسی  و یا نمونه برداری از ضایعه  ، برای تشخیص کمک می گیرد . البته نمونه برداری یا بیوپسی  ممکن است در مواردی هم که متخصص زنان   تشخیص به زگیل تناسلی می دهد ممکن است  بیوپسی تجویز گردد ، زیرا ممکن است  پزشک شک کند که  شاید در کنار  زگیل تناسلی  یک سرطان ناحیه تناسلی  وجود داشته باشد ، که بیوپسی می تواند  در تشخیص قطعی بسیار کمک کننده باشد .

لازم به ذکر است که  انجام بیوپسی به مواردی همچون ایمنی شخص و  شرایط بیمار  بستگی دارد و تنها ظاهر  ضایعه  نمی تواند تعیین کننده انجام بیوپسی  باشد .

 خلاصه مطلب

در اخر به عنوان خلاصه ای از مطلب می توان گفت ،در صورت مشاهده هر گونه ضایعه  بهتر است خونسردی خود را حفظ کنید.  تمام ضایعات  ناحیه تناسلی صرفا دلیل قطعی برای ابتلا به زگیل تناسلی نمی باشد ،  تنها لازم است  هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید  تا   بهترین راه درمان را بنا بر  تشخیص  خود در نظر بگیرد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر فاطمه سمامی جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی

نظر بیماران دکتر سمامی

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است