تنگ کردن واژن با لیزر: مزایا و هزینه

بسیاری از بانوان، به ویژه بانوان متاهلی که زایمان چندقلو داشته‌اند، اعتماد به نفس خود را در روابط زناشویی از دست می‌دهند، چون حس می‌کنند نمی‌توانند همسرشان را ارضا کنند. رفع گشادی واژن عملی جراحی است که به منظور تقویت عضله ناحیه واژن و فرج انجام می‌شود و توانسته است با تنگ کردن واژن کیفیت زندگی بانوان را بهبود بخشد. البته جراحی واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن درمانی است که در گذشته صرفاً جنبه ترمیمی داشت و با هدف اصلاح بدشکلی مادرزادی یا عوارض ناشی از زایمان طبیعی انجام می‌شد.

اما امروزه جراحی تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی عملی زیبایی است که در آن عملکرد جنسی به واسطه برداشتن لایه پوشش دهنده اضافی واژن و کشیدن عضلات و بافت‌های نرم کانال واژن بهبود می‌یابد. در گذشته روش تهاجمی‌تری برای تنگ کردن واژن به کار برده می‌شد، اما امروزه برخی متخصصین و کلینیک‌ها لیزر مونالیزا تاچ را برای تنگی واژن ارائه می‌دهند.

لیزر مونالیزا تاچ روشی موثر برای تنگ کردن و جوانسازی واژن است. بنابراین با بهره‌گیری از لیزر مونالیزا می‌توان بسیاری از مشکلات بانوان مانند خشکی واژن، آتروفی یا شل شدن و گشادی واژن، بی‌اختیاری فوریتی یا استرسی ادرار، مقاربت دردناک (دیسپارونی) و عفونت‌های مکرر دستگاه ادراری را درمان کرد.

اگر علائم مربوط به آتروفی واژن آزارتان می‌دهد، می‌توانید با بهره‌گیری از یک درمان ساده و موثر اعتماد به نفس، راحتی و مهم‌تر از هر چیز، زنانگی و شور جنسی را خود بازیابید و با آسودگی خاطر از روابط زناشویی خود لذت ببرید. لیزر مونالیزا تاچ که در اصطلاح تخصصی V2LR (لیزر تغییر شکل دهنده ناحیه فرج ـ واژن) نامیده می‌شود، جوانسازی غیرجراحی و بدون درد واژن را ممکن ساخته است. مزیت اصلی لیزر واژینال ارتقاء سلامت و کیفیت دیواره‌های واژن و تقویت آنها است. این تکنولوژی منحصر به فرد تنها دستگاه لیزری است که در آن لیزر فرکشنال CO2 و رادیوفرکوئنسی در هم ادغام شده است تا نسل جدیدی از درمان واژن و فرج ارائه شود. لیزر واژینال باعث افزایش تولید کلاژن در بافت دیواره واژن می‌شود و به این ترتیب عملکرد واژن را بهبود می‌دهد و بدون به جا گذاشتن عوارض جانبی خطرناک و ناخوشایند، گردش خون مناسبی را در واژن برقرار می‌کند.

ما در کلینیک دکتر سمامی برای انجام جراحی‌های زیبایی از جدیدترین روش‌ها و پیشرفته‌ترین تجهیزات بهره می‌گیریم تا ایمنی و تاثیرگذاری درمان را تضمین کنیم. نگرانی اصلی متخصصین از انجام اکثر درمان‌های زیبایی این است که عوارض و خطرهای این درمان‌ها غالباً بیشتر از مزایا و فوایدشان است. متخصصین ما نهایت تلاش خود را به کار می‌بندند تا این عوارض را با استفاده از تکنولوژی جدید لیزر به حداقل برسانند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره لیزر تنگ کننده واژن یا دریافت نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۲۶۸۳۹۱۹- ۰۲۱۲۲۶۸۳۸۱۸- ۰۲۱۷۷۸۳۹۴۶۳ تماس حاصل فرمایید.

لیزر مونالیزا تاچ چیست؟


مونالیزا تاچ جدیدترین دستاورد پزشکی در زمینه جوانسازی واژن با لیزر یا تنگ کردن واژن است که فیزیولوژی دیواره واژن را بهبود می‌دهد و اثر تنگ کنندگی مورد نظر را به جا می‌گذارد. لیزر مونالیزا تاچ علاوه بر تنگ کردن کانال واژن باعث افزایش تولید کلاژن و بهبود گردش خون نیز می‌شود؛ به این ترتیب واژن لغزنده و خشکی آن برطرف می‌شود.

لیزر واژن درمانی غیرجراحی است و به همین دلیل دوران بهبود آن سریع‌تر است. به بیماران توصیه می‌شود تا دو هفته پس از درمان رابطه جنسی نداشته باشند.

البته مونالیزا تاچ برای تمام بانوان مناسب نیست، چون در بعضی موارد انجام جراحی به روش قدیمی تنها راه تنگ کردن واژن است. هر چند مونالیزا تاچ برای بیماران دچار گشادی و شل شدن شدید واژن نیز بی‌فایده نیست، اما درمان باید دفعات بیشتری تکرار شود تا نتیجه بهتری به دست آید.

مزایا


لیزر واژینال مونالیزا تاچ روش غیرجراحی جدیدی برای جوانسازی واژن است. لیزر واژن که با هدف جوانسازی، تنگ کردن واژن و بهبود خاصیت ارتجاعی بافت واژن انجام می‌شود، عملی سرپایی است که حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

لیزر واژینال برای اکثر بانوان مناسب است و به عنوان جایگزین کرم‌های هورمون درمانی به کمک بانوانی می‌آید که در سکوت از مشکلات واژن رنج می‌برند.

بعضی از مزایای تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا تاچ عبارت است از:

 • دردناک نبودن: بیمار فقط سوزش و حرارت مختصری را حس می‌کند که به هیچ وجه دردناک نیست.
 • عدم نیاز به استراحت پس از درمان
 • سریع بودن درمان و انجام شدن آن ظرف چند دقیقه
 • مورد تایید بودن تکنولوژی

همچنین پس از مدتی کوتاه، غالباً فقط چند روز، مزایای بیشتری مشخص می‌شود. متخصص تعداد جلسات لازم را برای دستیابی به نتیجه درازمدت در جلسه مشاوره تعیین می‌کند.

بهبود خاصیت کشسانی و کیفیت بافت، افزایش جریان خون در واژن، تنگ کردن کانال واژن و جوانسازی بافت آسیب دیده، پیر و تحریک شده از مزایای خاص لیزر تنگ کننده واژن به شمار می‌رود. پس از لیزر درمانی pH واژن تنظیم می‌شود و عفونت‌های مکرر کاهش داده می‌شود. لیزر، بازیابی محیط "عادی" واژن و بهبود کیفیت بافت لغزندگی واژن را افزایش می‌دهد.

آمادگی قبل از لیزردرمانی


قبل از لیزر واژن باید یک آزمایش پاپ اسمیر جدید انجام شود، از انجام آزمایش نباید بیش از ۱۲ ماه گذشته باشد. متخصص نتیجه آزمایش را در جلسه مشاوره بررسی می‌کند تا از مناسب بودن درمان مطمئن شود. همچنین متخصص معاینه کاملی را انجام می‌دهد تا از ایمنی درمان اطمینان حاصل کند.

تنگ کردن واژن با لیزر چگونه انجام می‌شود؟


پس از آن که متخصص در جلسه مشاوره از مناسب بودن لیزر درمانی مطمئن شد، این درمان سریع و بدون درد انجام می‌شود. متخصص میله کوچک حاوی لیزر را با استفاده از اسپکولوم به آرامی وارد واژن می‌کند، سپس با احتیاط آن را عقب می‌کشد تا لیزر کل طول دیواره واژن را پوشش دهد. لیزر واژن به هیچ وجه دردناک نیست و به سرعت انجام می‌شود.

مراقبت پس از درمان و دوران بهبود


پس از آن که عمل تنگ کردن واژن با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ یا به روش جراحی انجام شد، عملکرد جنسی بیمار بهبود می‌یابد. اکثر بیماران از تغییر ایجاد شده رضایت دارند، چون این تغییر اعتماد به نفس بیشتری را برای ایشان به ارمغان آورده است و رابطه جنسی را لذت‌بخش ساخته است.

عموم بیماران از موارد زیر رضایت دارند:

 • بهتر شدن روحیه زنانگی
 • بهبود حس زنانگی درست مانند قبل از یائسگی
 • جوانسازی واژن: تنگ‌تر و لغزنده‌تر شدن واژن
 • بهبود رابطه جنسی، افزایش میل جنسی و بیشتر شدن تعداد دفعات نزدیکی
 • بهبود روابط زناشویی
 • رفع بی‌اختیاری ادراری استرسی یا فوریتی
 • رفع مشکل تکرر ادرار، به ویژه در طول شب
 • کاهش دفعات عفونت ادرار و عفونت قارچی واژن (برفک واژن)
 • کاهش ضرورت استفاده از کرم هورمون درمانی جایگزین

تعداد جلسات لازم درمان


تنها دو جلسه درمان برای اکثر بیماران کافی است و با همین دو جلسه حس واژن برای مدتی طولانی بهبود می‌یابد و بی‌اختیاری ادرار درمان می‌شود. چنانچه شل شدن واژن شدید باشد، سه یا چهار جلسه درمان در فواصل ۶ هفته‌ای انجام می‌شود تا نتیجه مطلوب به دست آید. متخصص زنان و زایمان تعداد جلسات لازم درمان را در جلسه مشاوره تعیین می‌کند.

ماندگاری نتایج لیزر تنگ کننده واژن


لیزر تنگ کننده حس واژن را برای مدتی طولانی بهبود می‌دهد و بی‌اختیاری ادرار را تحت کنترل درمی‌آورد. ماندگاری نتایج به وضعیت سلامت هر فرد و شدت شل شدن واژن بستگی دارد و معمولاً ۱۸ ماه تا ۲ سال است. به بسیاری از بانوان توصیه می‌شود که درمان را هر ۱۲ تا ۱۸ ماه یک بار برای حفظ نتیجه تکرار کنند.

هزینه


هزینه تنگ کردن واژن با لیزر به تعداد جلسات درمان بستگی دارد که در جلسه مشاوره توسط متخصص تعیین می‌شود.

نظر بیماران دکتر سمامی

به این پست امتیاز دهید.
تنگ کردن واژن با لیزر: مزایا و هزینه
۳٫۷۵ از ۱۲ رای