بارداری پرخطر

منظور از بارداری پرخطر چیست؟ بارداری پر خطر چه عواملی دارد ؟  راه های جلوگیری از تجربه بارداری های پر خطر چیست ؟ آیا شما  تا به حال بارداری پر خطر را تجربه کرده اید ؟  دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان در شرق تهران در ادامه این مطلب به بررسی بارداری پرخطر می پردازند، و در ادامه رضایت  یکی از بیماران ایشان که  تجربه ۴ سقط و بارداری پر خطر داشته اند را بیان می کنیم . اگر شما هم تصمیم به بارداری دارید و یا تجربه بارداری های ناموفق را داشته اید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

بارداری پر خطر چیست ؟

معمولا زمانی می توان گفت یک بارداری پر خطر است که همراه با یک بیماری زمینه ای باشد و یا عوارض جنینی و مادری  همراه با آن وجود داشته باشد . بیماری هایی همچون تیروئید، بیماری های کلیوی، فشار خون، قند خون و هر نوع بیماری زمینه ای دیگر در صورتی که همراه با بارداری رخ دهد به آن بارداری پر خطر گفته می شود . همچنین گاهی مادر با کمک روش های درمان ناباروری همچون IVF و... باردار شده است و یا بارداری چند قلویی را تجربه کرده است، در این موارد نیاز به مراقبت های خاصی می باشد که به آن بارداری پر خطر گفته می شود .

بارداری پرخطر

مراقبت های لازم در طول بارداری پرخطر

لازم است تا در طول بارداری، مراقبت هایی را در نظر بگیرید، خصوصا اگر بارداری شما پر خطر شناخته شود باید دفعات بیشتری را برای  بررسی وضعیت خود و جنین  به مطب متخصص زنان مراجعه کنید .

انجام سونوگرافی  برای  اطمینان  از وضعیت رشد جنین برای این مادران  بسیار کمک کننده است . در صورتی که سن مادر بالای ۳۵ سال  و یا در بارداری قبلی خود به دلیل  مشکلات کروموزومی جنین سقط شده باشد، معمولا متخصص زنان  برای بررسی  هر گونه نقص های مادرزادی آزمایش آمنیوسنتز و CVS را قبل از غربالگری دوران بارداری تجویز می کند.

در بارداری های پر خطر، زایمان سزارین انجام می شود تا امکان کنترل  هر گونه  خطر در طول زایمان توسط متخصص زنان فراهم شود .

دکتر فاطمه سمامی متخصص زنان و زایمان هستند شما می توانید با شماره های

۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸

۲۲۶۸۳۸۱۸

۲۲۶۸۳۹۱۹

تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در پیج اینستاگرام دنبال نمایید.

رضایت بیمار دکتر فاطمه سمامی که دچار بارداری پر خطر بودند:

بیمار دچار مشکلاتی همچون کوتاهی دهانه رحم و دیابت بودند ، که سابقه ۴ مرتبه بارداری ناموفق را داشته اند . در هفته های مختلف  دچار سقط جنین می شدند که اکثریت پزشکان تشخیص به بارداری پر خطر دادند، به گونه ای که بیمار به طور کلی امید خود را از دست داده بود .

اما زمانی که  با دکتر سمامی آشنا شدند و به مطب مراجعه کردند ، خیلی راحت با این مشکل  برخورد کردند،  این برخورد دلسوزانه دکتر به بیمار امید داد. آرامشی که از طریق متخصص زنان به مادر منتقل می شود در کل دوران بارداری تاثیر گذار است . در حال حاضر این بیمار در حال سپری کردن یک بارداری موفق با سن ۳۶ هفته و یک روز هستند  که تا چند هفته آینده  زایمان خود را با موفقیت انجام می دهند، که ایشان کما تشک را دکتر فاطمه سمامی دارند .

نظر بیماران دکتر سمامی

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است